şükela:  tümü | bugün soru sor
 • koç grubu'nun 10 kasım reklamı sloganı.

  türk milleti'nin mustafa kemal'den başkasını çıkaramayacağını düşünerek, türk milleti'ni aşağıladıklarının bile farkında olmayanların sloganı.

  ama...

  koç grubu için sonuna kadar doğru slogan..

  olmasaydı, olmazlardı!!!

  ek not:
  1- iktisat tarihi sadece dağıtılan ihaleleri yazmaz. devletler sermaye birikimini sağlamak için korumacı politikalar güdebilirler. ki türkiye özelinde bu çok da doğru olmuştur. yalnızca, bunu açıkça söyleyebilmek lazım!

  2- be hey dürzü'cüler, daha bu şiirin neyzen tevfik'e ait olmadığını öğrenemedi yıllardır. bu kafasızlardan okumalarını ve düşünmelerini beklemek fazla iyimserlik. ama yeni nesillerde bu hatayı yapmamak lazım, islamcı ya da laikçi yobazlık olmadan, gerçeği sorgulayacak nesiller yetiştirmek lazım.

  3- olmasaydı da olurduk! binlerce yıllık geleneği, ananesi olan türk milleti, mustafa kemal gibi bir deha olmasa da, aslan gibi bir lider çıkarırdı, emin olun!
 • gun itibariyle facebook'u ele gecirmis soylemdir.
 • çocukluğumuzun (80'ler) 'o olmasaydı anamızı yunanlılar mikerdi' söyleminin 2012 türkiye kapital versiyonu koç grubu sloganı.

  vatanseverliğe angaje bir söz.
  (bkz: yersen)
 • hamaset falan kokmayan, tamamen sosyal sorumluluk gerekçesi ile hazırlanmış bir reklam filmidir. bazı denyolar bilmeyebilir, büyük holdingler sosyal sorumluluk projelerine yılda milyonlarca usd ayırırlar.

  yeri gelmiş iken belirtelim. koç grubu 1926-1938 arasında ankara'da bakkal işleten ufak bir müessesedir. şapka devrimiyle köşeyi döndü, ihaleci la bunlar diyecek yurdum gerzeklerinin, koç grubunun ilk şirketini 1938'de atatürk ölüm döşeğinde iken kurduklarını bilmek isterim. sizin o hastalıklı sikik zihniyetinize göre atatürk hasta yatağında iken koç grubuna ihaleleri dağıtmış olmalı. bugün o taptığınız balkon güzelinin dağıttığı ihaleleri unutmadan, böyle bir yorum yapmamanızı isterdim.

  koç holding gibi özel müteşebbislerin büyümesi demokrat parti iktidarı ile başlamıştır. idam edildi diye arkasından ağladığınız büyük demokrat mı atatürk mü ihaleleri bu adamlara vermiştir, bunu türk iktisat tarihini araştırarak öğrenebilirsiniz. bu yüzden fazla mallık yapmamanızı öneririm.

  http://www.youtube.com/watch?v=pgv8sfvg1ak

  buradaki olmasaydın olmazdık vurgusu koç holding'i değil, bütün türk milletini kapsamaktadır. bunu göremeyecek kadar fanatik bir siyasi gerizekalısanız, cahilin önde gidenisinizdir, kusura bakmayın...
 • bu ülke ne be hey dürzüler gördü ne inkilap derslerine girdi ama böyle bir kafa yok cidden.
  olmasaydın olmazdık... vay anasını ya ! helal olsun
 • "olmasaydın, babamız kim bilemezdik"in bir üst versiyonu.
 • "olurduk bence." şeklinde cevap vermek istenilen slogan.
 • koç topluluğu'nu tebrik etmemize sebep olmuş reklamdır.
 • (bkz: #30887656)