• koç grubu'nun 10 kasım reklamı sloganı.

türk milleti'nin mustafa kemal'den başkasını çıkaramayacağını düşünerek, türk milleti'ni aşağıladıklarının bile farkında olmayanların sloganı.

ama...

koç grubu için sonuna kadar doğru slogan..

olmasaydı, olmazlardı!!!

ek not:
    1- iktisat tarihi sadece dağıtılan ihaleleri yazmaz. devletler sermaye birikimini sağlamak için korumacı politikalar güdebilirler. ki türkiye özelinde bu çok da doğru olmuştur. yalnızca, bunu açıkça söyleyebilmek lazım!

2- be hey dürzü'cüler, daha bu şiirin neyzen tevfik'e ait olmadığını öğrenemedi yıllardır. bu kafasızlardan okumalarını ve düşünmelerini beklemek fazla iyimserlik. ama yeni nesillerde bu hatayı yapmamak lazım, islamcı ya da laikçi yobazlık olmadan, gerçeği sorgulayacak nesiller yetiştirmek lazım.

3- olmasaydı da olurduk! binlerce yıllık geleneği, ananesi olan türk milleti, mustafa kemal gibi bir deha olmasa da, aslan gibi bir lider çıkarırdı, emin olun!
  • gun itibariyle facebook'u ele gecirmis soylemdir.
  • hamaset falan kokmayan, tamamen sosyal sorumluluk gerekçesi ile hazırlanmış bir reklam filmidir. bazı denyolar bilmeyebilir, büyük holdingler sosyal sorumluluk projelerine yılda milyonlarca usd ayırırlar.

yeri gelmiş iken belirtelim. koç grubu 1926-1938 arasında ankara'da bakkal işleten ufak bir müessesedir. şapka devrimiyle köşeyi döndü, ihaleci la bunlar diyecek yurdum gerzeklerinin, koç grubunun ilk şirketini 1938'de atatürk ölüm döşeğinde iken kurduklarını bilmek isterim. sizin o hastalıklı sikik zihniyetinize göre atatürk hasta yatağında iken koç grubuna ihaleleri dağıtmış olmalı. bugün o taptığınız balkon güzelinin dağıttığı ihaleleri unutmadan, böyle bir yorum yapmamanızı isterdim.

koç holding gibi özel müteşebbislerin büyümesi demokrat parti iktidarı ile başlamıştır. idam edildi diye arkasından ağladığınız büyük demokrat mı atatürk mü ihaleleri bu adamlara vermiştir, bunu türk iktisat tarihini araştırarak öğrenebilirsiniz. bu yüzden fazla mallık yapmamanızı öneririm.

http://www.youtube.com/watch?v=pgv8sfvg1ak

buradaki olmasaydın olmazdık vurgusu koç holding'i değil, bütün türk milletini kapsamaktadır. bunu göremeyecek kadar fanatik bir siyasi gerizekalısanız, cahilin önde gidenisinizdir, kusura bakmayın...
  • bu ülke ne be hey dürzüler gördü ne inkilap derslerine girdi ama böyle bir kafa yok cidden.
    olmasaydın olmazdık... vay anasını ya ! helal olsun
  • "olmasaydın, babamız kim bilemezdik"in bir üst versiyonu.
  • "olurduk bence." şeklinde cevap vermek istenilen slogan.
  • doğru bir söylem. sevr anlaşmasını yok sayıp milli mücadeleyi başlatmasaydı nah olurdunuz efendim. orta anadolunun çorka topraklarında göt kadar yerde ingiliz kraliyet ailesinin yemeklerinden arta kalan kemikleri yalayan, elinden özgürlüğü alınmış, üretemeyen, işgalcilerin kafasına göre tehdit oluşturan yeri işgal etme hakkı olan bir anlaşmaya imza atmış bir imparatorluğun evladı olarak olurdunuz ancak. şimdi osmanlıcılık hülyalarına dalmış zavallıları gördükçe acıyorum hallerine. ne osmanlısı lan, neyin kafasını yaşıyorsunuz? fatihin kanuninin torunuyum diye geçinip bi bok yiyememişsin ne osmanlısı! atatürk olmasaydı bu topraklarda türklük yada islam diye birşeyin kalacağına neye dayanarak inanıyorsun allahın proteinsizi? 1. osmanlı padişahı diye yağladığınız sümüklü ismi bile tuhaf bir muz cumhuriyetine kaçtı halkın atasına bağlılığına, insanların içini yakan o siren seslerini duymamak için, görmemek için! evletinin kurucusundan bu kadar korkan bir cerahat artığı kitle daha yoktur bu dünyada!
  • evet o olmasaydı olmazdık. bazı arkadaşlar ne kastedildiğini anlamamakta ısrar ediyorlar sanırım. doğmuş olup olmamak değil mesele. evet gene doğardık muhtemelen. ama bambaşka bir ülkenin bir vatandaşı olsaydınız siz şu andaki siz olur muydunuz? bu ülkeyi beğenmiyor olabilirsiniz, inanın ben de hiç beğenmiyorum -ki bu durum atatürk'ün değil, kendisinden sonraki basiretsiz siyasetçilerin suçu-. hatta ve hatta fırsatım olursa da kaçıp gitmek istiyorum. ama beni ben yapan şeylerde bu ülkenin büyük payı var.

kısacası: evet o olmasaydı, ben de ben olmazdım. o yüzden doğruluğuna yürekten inandığım bir söz bu.
  • bu slogona cevaben, "ben yine olurdum." iddiasi ile karsi cikanlarin da hakli oldugu bir gercektir...

"(...)
    işgaldeki hali sakın unutma,
    atatürk'e dil uzatma sebepsiz.
    sen anandan yine çıkardın amma,
    baban kimdi bilemezdin şerefsiz..."
hesabın var mı? giriş yap