şükela:  tümü | bugün
  • en basit saçma sapan bir şey bile olsa olması gereken olmaz o. bir dizi izlemek istersiniz biriyle, bir film ya da birlikte "olmaz".

yürümek istersiniz hiçbir şey düşünmeden yanyana "olmaz".

konuşmak istersiniz, dinlemek istersiniz hiçbir yan etki olmadan sadece ikiniz "olmaz".

sinirlenmesin insanlar olmadık şeylere bağırıp çağırmasınlar istersiniz "olmaz".

bu hayatta ne isterseniz herkesin her gün sahip olduğu halde umursamadığı, farkına bile varmadığı derecede basit şeylerden sizin için "olmaz".
  • bu durumda çevrenizden duyacağınız söz "çok istediğin için olmuyor" olur, tamam dersiniz yine bir şeyi çok istediğinizde bu defa hem kendinizi hem çevrenizi kandırıp az istermiş gibi yaparsınız bu defa söz değişir "yeterince istemediğin için olmadı" derler. bu iki deneyimin ardından hayatı akışına bırakmanız gerektiğini öğrenir ve yolunuza devam edersiniz.
  • lanetli olabileceğinize işarettir.
  • annelerin "hayırlısı böyledir" tavrının sebebi.
  • hayatı giderek çekilmez bir hale sokan, insanı sadece ''yaşamak'' için yaşamaya iten, hiçbir şeyden zevk aldırmayan durum.
    morrissey'in de başında bu dert var ki, oturmuş bu konu üzerine şarkı yapmıştır.
    (bkz: please please please let me get what i want)
  • bilim dünyasındaki ismi, olması çok istenen şeyin bir türlü olmaması sendromu'dur. misal ben çok uyumak istiyorum ama şu an mümkün değil. ne oluyor bu durumda? olması çok istenen şeyin bir türlü olmaması sendromu. evet.
  • hayal kırıklığı yaratan durumdur.
    sürekli tekrar ediyorsa, hayattan soğutur, umutsuzluğa ve boş vermişliğe yol açar.
  • "beklediğiniz şeyler, onları beklemeyi bıraktığınızda gerçekleşir. bu hayatın size 'sen bakarken soyunamıyorum' deme şeklidir"

sözünü hatırlatan dünya gerçeğidir. sabredilmesi gereklidir.

bir de şu var; aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar beklenmesi durumudur. böyle bi dünya yok...