• yanlislika birisinin kafasini tasla ezmektir.
  • sadece, ortada bir ilişkinin olmadığını görmendir..
  • elle tutulur bir şeyleri başarmış olmak demektir.

artık "olan" bir ilişkin vardır "olmayan"la da işin yoktur.
  • (bkz: olmayana ergi)
  • zaten sizin olmayan birinin çekip gitmesidir hayatınızdan. ya da herşeye rağmen vazgeçmektir ondan ve ona dair içinizde olanlardan. karşılık alınamayacağı anlaşıldıktan sonra saygıyla eğilip koca bir aşkın önünde geri çekilmektir ağır adımlarla.başınız, omzunuz eğik, gözleriniz yerde. bu durum en çok gözyaşlarına kolaydır. düştükleri mesafe kısadır. ama iki kişi arasındaki mesafe arttıkça yara büyür, kan damlar içinize her adımda. diz üstüne çökmessiniz ama, dimdikte duramassınız o durumda.
  • buna benzer bir şey gelmisti başıma. biri ile tanışmıştım. iyi biri gibi gelmişti. ama adam dinleme özürlü. zaten uzak mesafe idi yaşanan. yahu adama gününü bile anlatamıyorsun. ama sevgili olmak istiyor. ben sana günümü bile anlatamayacaksam; neden sevgili olayım? sorunlarımı yine tek basima çözeceksem, neden sevgili olayım? derdimi anlatıp, senden akıl alamayacaksam, neden sevgili olayım? bence böyle ilişkilerin başlamadan bitmesi daha iyi. çünkü adamla yakınlaştıktan sonra ; seni önemsemediğini görmek daha kalp kırıcıdır bence.

bunu neden yazdım? sevgililer gününde sevgilisi olmayan insanlar üzülmesin diye. böyle biri olacağına kimse olmasin ya.
hesabın var mı? giriş yap