şükela:  tümü | bugün
 • bir yudumda okunan ve biraz fazla "fantastic beasts and where to find them" tadı veren kitap. bu kötü bir şey mi peki? hayır kesinlikle değil!

  ece temelkuran hem kalemi hem vicdanı ile çok sevdiğim ve işlerini heyecanla takip ettiğim bir kadın. olmayan kuşlar ansiklopedisi tam da ondan beklediğim özellikte ve de güzellikte bir kitap olmuş. sadece bir nokta canımı sıktı. zaman zaman fazla didaktik olmuş yazılar. kafes kuşu mesela, fazla kör göze parmak olmuş.

  bütüne bakarsak bir iki masalsı ritmi bozan kısım dışında okuyarak keyifli vakit geçirmelik bir kitap yazmış ece. masal sevenlerin okumasını öneririm.
 • olsaydı güzel olurdu dediğim kuş türlerini içeren ece temelkuran kitabı. kitabın resimli olması iyi mi olmuş kötü mü karar veremedim. çizim betimlemenin arka sayfasında kaldığında kafamda canlandırdığım kuş sayfayı çevirdiğimde gördüğümden bi hayli farklı olunca hayal kırıklığı yarattı. yine de okuması eğlenceli bir kitap. kitabın önsözünde sevdiğim bir cümleyi de aşağıya bırakıyorum.

  “kuşu sevmek ne zordur, koynuna alamadığın şeyleri sevmek ne tedirgin şey”
 • mantıku't-tayr la birlikte okuduğum kitap.
  zira olmayan kuşlar ve olan kuşların dile gelmesi güzel bi ikili oluşturur diye düşünüyorum.
  (bkz: mantıku't-tayr)
 • 35 adet olmayan kuşun konu edildiği, bir ece temelkuran kitabı. çizimleri m.k. perkertarafından yapılmıştır. bana göre kutluhan perker'in en özensiz/iyinin kötüsü çalışmalarını barındırır.

  bir solukta okunabilecek bir kurguya sahiptir, "ikilinin ellerine sağlık"tır.

  lökeşe kuşu favorilerimdedir.