şükela:  tümü | bugün
  • ece temelkuran'ın yakında çıkacak kitabı.

aynı duygulara neredeyse aynı cümlelerle ulaştığımız, ya da içimizden geçen duygu ve düşünceleri ortak diyebileceğim cümlelerle ifade ettiğimiz için yazdığı her cümleyi kalbimde sakladığım kişidir. bu yüzden ne zaman yeni bir kitap çıkarsa, daha haberini duyduğum an mutlu olurum.

sanırım kitap ocak ayında çıkacak. benim için 2018'in ilk hediyesi olacak demek oluyor bu.
  • bir yudumda okunan ve biraz fazla "fantastic beasts and where to find them" tadı veren kitap. bu kötü bir şey mi peki? hayır kesinlikle değil!

ece temelkuran hem kalemi hem vicdanı ile çok sevdiğim ve işlerini heyecanla takip ettiğim bir kadın. olmayan kuşlar ansiklopedisi tam da ondan beklediğim özellikte ve de güzellikte bir kitap olmuş. sadece bir nokta canımı sıktı. zaman zaman fazla didaktik olmuş yazılar. kafes kuşu mesela, fazla kör göze parmak olmuş.

bütüne bakarsak bir iki masalsı ritmi bozan kısım dışında okuyarak keyifli vakit geçirmelik bir kitap yazmış ece. masal sevenlerin okumasını öneririm.
  • olsaydı güzel olurdu dediğim kuş türlerini içeren ece temelkuran kitabı. kitabın resimli olması iyi mi olmuş kötü mü karar veremedim. çizim betimlemenin arka sayfasında kaldığında kafamda canlandırdığım kuş sayfayı çevirdiğimde gördüğümden bi hayli farklı olunca hayal kırıklığı yarattı. yine de okuması eğlenceli bir kitap. kitabın önsözünde sevdiğim bir cümleyi de aşağıya bırakıyorum.

“kuşu sevmek ne zordur, koynuna alamadığın şeyleri sevmek ne tedirgin şey”