• ok keyifli bir youtube kanalı.
    bu kanal, barış özcan, amatör yemek kanalları vs. gibi kanallar yüzünden youtube bağımlısı oldum. aylardır toplam 5 saat televizyon izlememişimdir.
  • bölümlerini merakla beklediğim yegane youtube serisi. ilker canikligil'i burada gördüm ilk hemen de fanı oldum düdük gibi. umarım 150 yıl sürer.
  • videolarını arşivlediğim bilgi verici kanal. tarihçi olarak sinema konusunda yüzeysel bilgiler dışında pek bir bilgi sahibi değilim. ancak bu video serisi sayesinde sinema konusunda bilgi darağacım daha üst seviyeye çıktı. çünkü ben izlediğim film, belgesel, program olsun fark etmez videoda eğer ilgimi çeken bilgiler olursa onları derinlemesine araştırıp daha detaylı öğrenmeye çalışırım. burada da aynı şekilde oldu bir ara oturdum alexa ile red kamera arasındaki farkı araştırdım. nazıma sesleniyorum boşver yazık parana al bir tane blackmagic işini görür.*
  • bu başlık altında da daha önce belirtildiği üzere türkiye'de üretilen belki de en kaliteli youtube içeriği / "video" içerik / vlog serisi. bu işin arkasındaki insanların ne "dijitalci" ne "youtuber" olmaması ise en güzel detay.

şimdi kesin bu konuya dair, alanında birbirinden üstad insanların 35 sene önce yaptığı tespitler vardır ama ben kendi kıt kanaat bilgim ve fikrimle söylemeden edemeyeceğim;
    herkesin sonsuz imkanlara sahip olduğu internet çağında gerçekten kaliteli ve izleyenleri tatmin eden içerik üretmenin halen o "dijital devrimle tahtından edilen" insanlar tarafından yapılıyor olmasını çok leziz buluyorum.
  • bir programlığına nazım'ın kamera önünde hocanın ise kamera arkasında olmasını dilediğim kaliteli youtube kanalı programı.
  • adblock kullandığım için fark etmemişim ama ifa youtube reklamlarını kapatmış, ilk günden beri reklamsız yayın yapıyorlarmış. bu yönüyle de saygıyı hak ediyor. sevdikleri işi karşılık beklemeden yapıyorlar.

ayıla bayıla izliyorum, süper program.
  • bir bölümlerini "better call saul" dizisi hakkında yorumlamaya ayırırlarsa harika olur diye düşünüyorum.
    tanım. better call saul, breaking bad spin-off udur
  • yeni keşfettiğim harika youtube kanalı. henüz çok küçük bir kısmını izledim ancak yorumlar kısmı beni bitiriyor. olmaz öyle saçma şey ismindeki kanalin videolarının altına gelip siz de hep olumsuz konuşuyorsunuz diyen mallar mı istersiniz, nazımın abartılı salakça sorularının tamamının gerçek olduğunu düşünen bir garip insanlar mı dersiniz, ne isterseniz hepsi var yorumlarda. adamlar çok eğlenceli bir konsept yaratmışlar konu hakkındaki tüm doğru bilinen yanlışları çok eğlenceli bir şekilde işlemişler, bunu yaparken de birçok teorik bilgiyi vermişler ama bunu anlayamayan öyle büyük bir kalabalık var ki neden şahan filmlerinin seviyesindeki mizahın populer olduğunu kanıtlar nitelikte. adam gelmiş yorumlara "not almışsınız o kısaltmaları arada onlara bakıyorsunuz" diyor. yaptığı iş için hazırlanmak bu topluma o kadar yabancı bir kavaram ki bunun ayıplanacak bir şey oldğunu düşünüyor ciddi ciddi.

son bölümde de kemal sunal ile şahan ayni mizahı yapıyor dedi diye yorumlarda kıyamet kopmuş. millet sadece okuduğunu değil duyduğunu da anlamıyor. gerçekten ibretlik. bu ülkede belli bir seviyenin üzerinde bir şey üretmenin en zor kısmı sanırım sınır tanımaz ahmaklık karşısında motivasyonunu kaybetmemeyi başarmak.

yalnız nazımın bazı konularda ciddi olduğunu da düşünmüyor değilim.
  • güzel,eğlenceli ve öğretici bir kanal
hesabın var mı? giriş yap