şükela:  tümü | bugün
35 entry daha
  • dizileri 5 kategoriye ayırdım. her kategoriden izleyin.

ilk kategori = kendinizi dizideki ailenin bir ferdi gibi hissettiğiniz sanki onları uzun süredir tanışıyormuşsunuz gibi bağımlısı olacağınız diziler.

--- ilk kategori ---

1 shameless
    çok edepsiz, varoşun dibinde yaşayan gönülleri zengin bir aile. müptezel bir baba, dünyanın en iyi ablası fiona ve onların hayat hikayeleri.

2 how i met your mother
    ted kardeşimizin evlenilecek kızı hayatının aşkını bulmak için yaptığı mücadele ve kankalarıyla olan anıları. gülmekten gebermek için izleyin.
    3 orphan black
    shameless yokluğu çekerken bu diziyi izledim ilk bölümü farklı bir hava verse de ilerleyen bölümlerde uçuşa geçiyorsunuz. bakın bu diziyi mutlaka izleyin ne anlatsam spoiler. yoğun şekilde survivalımsı ve bilimsel havası var.

--- ilk kategori ---

ikinci kategori = kişi etrafında dönen siyaset politika savaş üçgenin içinde olduğu diziler. kendinizi dizinin içinde hissedemeyip sadece sempati besleyeceksiniz.

1 house of cards
    kevin spacey'in dünya lideri olma hikayesi, politika ve entrika, siyasetin iç yüzünü gösteren bir dizi. piç nasıl olunur buradan öğreniniz efendim. (bkz: kızların efendi erkek yerine piç erkek tercihi)

2 narcos
    pablo escobar'ın, emparyalizmle savaşı, fakirlerin kahramanı, vatansever bir uyuşturucu baronunun hayat hikayesi. ispanyolca öğrenme isteğiniz uyanacak ve amerika'dan nefret edeceksiniz. sakın sigara içmeye başlamayın namussuzlar çok güzel içiyor.

3 westworld
    alıcam kırbacı vurucam sırtına
    üçüncü kategori

black mirror
    izlemek farz. toplumu ve geleceği sorgulayacaksınız ve teknolojiden korkacaksınız.

stranger things
    hızlı saran hikayesiyle sizi gerilim dolu bir masal kitabı okuyormuş hissi veren mini dizimsi.

mr. robot
    asosyal bağımlı bir hacker'ın hikayesi.

dördüncü kategori

merlin
    ilk izlediğim dizidir kendisi. büyücü merlin kardeşimizin arthur ile maceraları: kızlar efsunlar büyüler kötüler iyiler...

da vinci demons
    leonardo da vinci'nin gençlik yılları ve onun çılgın hayatı.

sherlock
    sherlock serisi en iyi bu şekilde televizyona uyarlanabilirdi.

family guy
    biraz amerika'dan anlamanız lazım sonkara doğru bir kaç sezon izleyin 5. sezondan sonrasını izleyin ama.

beşinci kategori

1 prison break
    en iyi yabancı dizi kategorinde ilk üçe oynayan bir dizi. 2 günde 2 sezonu bitirebilirsiniz. sonra yavaş yavaş izleyin.
    2 breaking bad
    anlatmaya gerek yok oturup izleyeceksin aga.
    kanserle mücadele eden bir kimya öğretmeni babanın hikayesi.

3 supernatural
    iki kardeş şeytan cin büyü gibi garip vakaları inceliyor. belli bir hikayesi var. yaklaşık 10 sezon süren bir dizi, çerezlik. korku alanında çok iyi.
    4 lost
    uçak kazası yapınca adaya düşenler ve yaşadıkları ilginç maceralar 2 sezon izledim maalesef spoiler yedim finalini b*k götürüyormuş. o yüzden tadım kaçtı. şu ana kadar hiç spoiler almadıysanız izleyebilirsiniz eve kapanın whatsapp'ı susturun telefon uçak modunda olsun her an spoiler yiyebilirsiniz.