şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şu fani dünya'dan göçmeden zevkine varılması gereken 10 tıp-edebiyat ortak ürünü.

  1) advil: süper eğlenceli tipi ve ambalajı hatırına da okunması gereken eğlencelik prospektüs. disfonksiyon, priapizm gibi sevimli kelimeler var.

  2) apranax fort: 550 mglık bu minik dev viagra'ya da benzemesi sayesinde size anlık gülümsemeler yaşatacak. prospektüsü de bir o kadar komik. kelimeleri mermi gibi, beyninden vurmuşa çeviriyor insanı. artrit, osteoartrit, antipiretik favori kelimelerim.

  3) dolorex: kahverengi sevimli bonibon gibi bir şey, şeker canını! tek atımlık, geçiştirmelik bir dost. prospektüste göze çarpan post-operatif ise oldukça keyifli.

  4) iliadin: adeta bir gün kurtarıcı, çok şey öğreten bir başyapıt. bağımlılık yapıcı bir eser, hava almayı sağlıyor, insan nefes aldığını hissediyor. nazal ve toksisite favorim.

  5) aferin: ismindeki "cool"luk prospektüse de işlemiş adeta. "antihistaminik" gibi birçok heyecanlı kelime var. özellikle giriş bölümü eşine zor rastlanır.

  6) avmigran: tam bir eski dost havası var. satırlar ilerledikçe beyin damarları üzerindeki baskı da artıyor. vazokonstriktör hoş kelimelerinden birisi.

  7) akineton: işte tam bir başyapıt, muazzam bir eser. her satırından başka bir dünya'da buluyorsunuz kendinizi. kelimelere takılmak oldukça zor olsa da bronkospazm göz alıcı kelimelerden yalnızca birisi.

  8) diazem: tam bir uyumlu kelimeler şöleni. antasit, karbamazepin, simetidin, oniazid, rifampin... uyumadan önce bir iki sayfa oku, mis gibi uyku.

  9) maxalt: kesinlikle okunması gerektiği için favori kelime bile söyleyemiyorum ancak biraz pahalı. değer mi, her satırda değdiğini göreceksiniz zaten.

  10) prozac: alkolle okunmamasını tavsiye ederim çünkü her detayı sakin kafayla anlamak isteyeceksiniz, çok sürükleyici, çok etkileyici bir eser. "norfiuoksetin" tadımlık bir örneğim.
 • her biri, ölmeden önce gidilmesi gereken yerlerde okunmalıdır.
 • kesinlikle betaserc'in de içinde bulunması gereken listedir. dumur olma garantidir, %100 çalışıyor.* (bkz: betaserc/#15685549)
 • (bkz: bisiktirol)
  (bkz: gotu kola)
 • (bkz: roaccutane)

  akne için kullanılan bu ilacın aynı zamanda kanser hastalarına da verildiğinden, ilacı kullanırken hamile kalırsanız çocuğunuzun alien olacağına kadar bir sürü ilginç bilgi bulabilirsiniz.

  yan etkileri arasında depresyon, intihar, basur, aniden bir yerlerin kanamaya başlaması, mide bulantısı, halsizlik, karaciğer yetmezliği, görme bozukluğu... diye gider bu böyle.
 • eğer okuduğumuzu anlıyor isek gayet işlevsel bir liste verir elimize.
 • her bebeğin ilk ilacı asprin'in de mutlaka içinde yer alması gerektiğini düşündüğüm liste.
 • rivotrili dahil etmek istediğim listedir. o kafayı herkes bir kere yaşamalı bence.
 • tek dikişte tüm şişe olmak kaydıyla (bkz: pasiflora)
  18 yaşından büyük olmak ve aynı doza günaşırı devam etmek yeterlidir.
  edit:imla