şükela:  tümü | bugün
  • hande, selin, banu ...
  • austin powersinkinde ikizlerle beraber olmanin da yer aldigi liste.
  • geride üzeri çizilmemiş pek çok madde birakilmasi muhtemel liste. aksi takdirde zamanli olurdu ölüm, ve de saadet.
  • anket yapmak ile listeye başlanır.
  • boğaz köprüsünün ayaklarının en tepesinde, şu çelik halatların kesiştiği noktaya, kedi merdiveni şeklinde 50 metrelik bir çıkış var.
    oraya çıkıp, rüzgara sırtımı verip, saçlarım gözüme gire gire sigara içmek istiyorum.
    ufka baka baka gözlerimi kısarak.
  • yapılacaklar listesi baya kabarık aslında, sadece ön sıralardan birkaçını paylaşacağım o yüzden. mesela 2 dönemde tüm dersleri verip, işe başladıktan sonra tezi yazmayıp bir türlü diplomayı alamadığım yüksek lisansımı bitirmek isterim, eğer ki bitiremezsem o dönemki onca sıkıntıya rağmen verdiğim emeklere yazık olur. sonra yüzmeyi öğrenmem gerek, 25 yaşında bir insanın her ne sebepten olursa olsun hala yüzmeyi bilmiyor olması utanç verici bence. bir de en önemlisi olanı söylemek isterim. bu diğer örnekler gibi çalışılarak elde edilir bişey değil, o yüzden de en zoru ve en kıymetlisi, belki de hayatım boyunca bu fırsatı hiç yakalayamayacağım ama olsun. beni çok seven, çok değer veren biriyle karşılaşmak isterim, doğru yerde doğru zamanda...
  • listemdeki tek favorimi yazıyorum; kiralama imkanını bulduğum an dodge charger 1968 modelin direksiyonuna oturup istanbul'u turlamak.

zira 20 sene para biriktirsem anca kira ve benzin bedelini karşılar zannımca. o arabayı kiralamak isteyeni de bulması var.

(bkz: öleyim daha iyi)
  • - şener şen'i gör
    - bir dili, anadilin gibi öğren
    - bekar hayatında yurtdışında çılgın şeyler yap
    - iş yerinde 'yapacağınız işi vereceğiniz maaşı sikeyim' diye bağırarak istifa et
    - evlen, çoluk çocuğa karış
    - haritada nokta kıvamında olan bir ülkeye git
    - karadenizde yaylada kara kış ufak bir kulübede 3-5 gün geçir
    - aileni hep mutlu et, hırt tiplerden olma
    - ardında bir eser bırak