şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 55 uygundur.
  • 20'li yaşlar artık kanıksanmıştır...
    bkz: şehit)
  • en ideali bile kişiye ve sevenlerine göre erken olan yaştır.
  • özellikle 30lu yaşlardan sonra zaman jet gibi akıp gittiğinden, 100 yaş bile az...
  • ne saçma soru, keşke şimdi ölsen dedirten başlık.
  • (bkz: 27)
  • anneannem örneği var benim önümde. eskiden "ay şu kızın mezuniyetini göreyim de öyle öleyim" derdi. mezun oldum, "bir işte çalıştığını göreyim öyle öleyim" derdi. iş buldum, 15 senedir çalışıyorum. "evlendiğini göreyim öleyim" derdi. evlendim üstüne boşandım çocuk doğurdum bir de. şimdi de "şu çocukların sırtlarında çantalarıyla okula gittiklerini göreyim de öyle öleyim" diyor. allah daha da uzun ömür versin 82 yaşında benim minnoş. ölümün ideal yaşı yoktur. genci de çok yaşlısı da hep yaşamak ister.
  • geçen gün 110 yaşında bir dede gördüm. maşallah sağlığı yerindeydi ama sanki "dede gel, artık öleceksin" deseler, "hadi gidek" der gibi bakıyordu. yani 110 iyi gibi.
  • 78-79 benim için yeterli diye düşünüyorum. tabii o yaşta hastalanıp insanlara yük olmaktansa daha erken yaşta elim ayağım tutar vaziyette bir ölüm daha şerefli olur.
  • eger cocugunuz yoksa herhangi bir yas olabilir ama cocugunuz varsa onun kendi basina yasamini idare edecek duruma gelmesi yeterlidir.
    yani ben oyle istiyorum, gozum arkada kalmaz o zaman.