şükela:  tümü | bugün
  • https://www.strawpoll.me/18438236
    dünyadaki binlerce insanın kararsız kalabileceği üzücü bir karşılaştırma.
  • edit: tamamiyle kendi düşüncelerim olmakla birlikte kimseye tavsiye niteliği ve niceliği taşımamaktadır.

kararsız kalmak mı direk ölmeyi seçerdim. hayatının kalanında insanlara yük olacaksın bir köşede kalacaksın sana bakan insanlar için hep bir pişmanlık keşke sebebi olacaksın.
    edit: klip
  • (bkz: why not both?)
  • felç / yatalak kalmaktansa ölmeyi tercih ederim. zaten olası bir durumda fişimin çekilmesini istiyorum, yoksa geri gelip emeği geçen herkese musallat olacam *
  • dün belçika'dan* bir arkadaşımla babasını kanserden kaybetme sürecini konuştuk. hastalığı teşhis edildiğinde zaten çok geç kalınmış. son doktor görüşmelerinde direkt mevzu ötenaziye bağlanmış. doktor babasına nasıl bir hayat yaşadığı şeklinde hazırlayıcı konuşmalara başladığında bizimkinin kafa ayılmış. adamı resmen öldüreceklerken apar topar kaçırmış hastaneden. zaten ertesi gün de evde vefat etmiş amca.

yanisi dostlar; bu işler öyle kolay değil. hastalığının son evresinin son gününde dahi seni yaşatmak isteyen sevdiklerin olacak. umarım olur da yani.
  • sevdiklerimin beni bu şekilde görüp her gün ölmelerindense ben ölürüm daha iyi
  • kararsız kalınacak bir durum olduğunu düşünmüyorum. yaşamayı bu kadar mı çok seviyorsun sezai? ( tabi bunun adına yaşamak denirse)
  • yatalak olup yıllarca insanların gözünün içine bakarak yaşamaktansa ölmeyi tercih ederim kesinlikle.üstteki yazarın dediği gibi eninde sonunda ölücez hayat güzel,hayat tatlı ama elin ayağın tutuyosa güzel.
  • (bkz: mar adentro)
  • ölümü seçmek kolay yalnız sevdiklerini bırakmak hiç de öyle kolay değil.