• https://www.strawpoll.me/18438236
    dünyadaki binlerce insanın kararsız kalabileceği üzücü bir karşılaştırma.
  • felç / yatalak kalmaktansa ölmeyi tercih ederim. zaten olası bir durumda fişimin çekilmesini istiyorum, yoksa geri gelip emeği geçen herkese musallat olacam *
  • dün belçika'dan* bir arkadaşımla babasını kanserden kaybetme sürecini konuştuk. hastalığı teşhis edildiğinde zaten çok geç kalınmış. son doktor görüşmelerinde direkt mevzu ötenaziye bağlanmış. doktor babasına nasıl bir hayat yaşadığı şeklinde hazırlayıcı konuşmalara başladığında bizimkinin kafa ayılmış. adamı resmen öldüreceklerken apar topar kaçırmış hastaneden. zaten ertesi gün de evde vefat etmiş amca.

yanisi dostlar; bu işler öyle kolay değil. hastalığının son evresinin son gününde dahi seni yaşatmak isteyen sevdiklerin olacak. umarım olur da yani.
  • sevdiklerimin beni bu şekilde görüp her gün ölmelerindense ben ölürüm daha iyi
  • kararsız kalınacak bir durum olduğunu düşünmüyorum. yaşamayı bu kadar mı çok seviyorsun sezai? ( tabi bunun adına yaşamak denirse)
  • (bkz: mar adentro)
  • ölümü seçmek kolay yalnız sevdiklerini bırakmak hiç de öyle kolay değil.
  • ölmek en iyi çözüm bu açmazda. hem kişinin kendisi hem de çevresi için
  • ölünce sevdiklerinizi geride bırakmış olmazsınız.ölünce sizinle beraber her şey ve herkes de ölmüş olur.

siz doğmadan önce de anneniz babanız vardı.belki evlenmemişlerdi ama varlardı.belki sevebileceğiniz çok insan vardı.ama siz yoktunuz.bunun için üzülüyor musunuz?

ölüme üzülmek,100 yıl önce hayatta olmadığına üzülmek kadar saçmadır.
  • felç olup sevdiklerinin seni öldürmesi. o da olumlu.
hesabın var mı? giriş yap