• bence de saçma bir başlık bu şekilde yaşayan ve hayattan keyif alan birçok insan var
  • cevabı ölmek olan soru. halkımız dua ederken bile allah kimseye muhtaç etmeden emanetini alsın diye dua eder. bu soruya felç kalmak diyen tek insan sanırım stephan hawking olur
  • bekara karı boşamak kolaydır. o engelli insanlardaki yaşama sevinci hiç birimizde yok. allah kimseyi o duruma düşürmesin ama felç olsak bile yaşamak isteriz diye düşünüyorum.
  • kararsız kalacak bir şey yok, olmek her zaman daha iyidir
  • ölmek.net
  • bu konuda düşüncelerim kesinlikle çok karışık.
    benim başıma gelirse ölmeyi tercih edeceğim ama sevdiğim birinin başına gelirse yeter ki yaşasın ben ömrümce bakarım diyebileceğim versus.
    hiçbir konuda bencilliğim yoktur ama bu yaptığım bencillik galiba.
  • “death is so terribly final, while life is full of possibilities.”
  • me before you filminden esinlenerek açıldığını düşündüğüm başlık. cevabı duruma göre değişir şahsen filmdeki adam gibi felç kalmışsam ben kendimi öldürmemeyi seçerim ama başıma daha hiçbir şey gelmemişse ve "şimdi ya seni öldüreceğiz ya da felç bırakacağız" diye bir seçime zorlanırsam öldürülmeyi seçerim. olayın intihar olup olmaması asıl mesele.
  • (bkz: bir idam mahkumunun son günü)
    okurken beni etkileyen bölüm, mahkumun infaz gününden önce bazı suçlara alternatif bir yaptırım olan kürek cezasına “asla, ölmek daha iyi.” gözüyle bakıp, giyotin sehpasına giderken, ölmektense ömür boyu kürek cezasına mahkum kalma arzusu duyduğu bölümdü.
    (bkz: victor hugo)
  • 95lik dedeler hastanelerde. şifa arıyorlar hala. doğan güne şahit olmak. bokun içinde olsan bile çok güzel. beylik laflar etmeyelim sevgili dostlar.
hesabın var mı? giriş yap