• burda atıp tutanlardan 1 kişi bile ölmeyi tercih etmez. klavye delikanlısı olmak bedava tabi.
  • ölmek diye kestirip atmak kolay be. sanırım öyle bir durumda ölüm kararını kolay alamaz insan. ya iyileşirsem umudu ağır basar sanırım.
  • hiç kararsız kalmadığım karşılaştırma. kesinlikle ölmeyi yeğlerim.
  • kimseye yük olmak istemem.
  • yerinizde olmaktansa ölmeyi yeğliyor insanların % 90 ı . düşünün böyle insanlar var. bilinci açık, gece gündüz altı temizlenen. anket değil gerçek. yakınınızda. biraz farkındalık belki yardım edebilecek biyerdesinizdir.
  • kişinin kendisine sorulursa cevap çok net ölmek olacaktır. ama yakınlarına sorulursa felci tercih ederler.
  • topluma yararı dokunacak olan kim bilemeyiz, belki bilim adına faydalı bir şey yapma şansı elde edeceksiniz, beyniniz fayda sağlayamazsa vücudunuz denek olarak sağlayacak bilemezsiniz. yapmayın dostlar hayatta kalma içgüdüsü var hepinizde o kadar kolay bir şey değil.
  • ötenazi yasal olsa ve buyrun kullanın denilse iş ciddi deyip burda söyledikleri rahatlıkla ben bunu istiyorum diyemeyecektir kimse. zira yaşama arzusu insan nefsi için o kadar büyüktür ki.

not: her nefis bir gün ölümü tadacaktır.
  • karakter meselesidir. asla yaşamak istemeyeceğim durumdur. bir hafta önce çok kötü bir şekilde düştüm. bilincim açık olmasına rağmen iki üç dakika boyunca yerden kalkamadım. üzerine düştüğüm sol kolumda korkunç bir ağrı... eyvah kol gitti dedim. belimde üstelik yere hızla çarparak temas eden bölgenin tam karşı tarafında korkunç ağrı, yanma ve hareket ettirememe. o bir kaç dakika içinde tek düşündüğüm eğer yatalak olursam kendimi nasıl öldürebileceğimdi. kolum biraz hareket kabiliyeti kazanmasına rağmen hala sakat. belimin hiç iyileşmediği gibi daha da kötüleştiğini hissediyorum. inşallah bel fıtığı olmam.
  • stephen hawking gibi bir beyne sahip olabileceksem o zaman felçli olmayı tercih ederdim.
hesabın var mı? giriş yap