şükela:  tümü | bugün
  • herkes için en sevilendir...
  • böyle bir şey maalesef ki yok. hepimiz öleceğiz çünkü. birine farklı diğerine farklı bir uygulama yok. ha ben de isterim bazı insanların ölmemesini, ama yok işte kahretsin ki böyle bir durum. bu yazımı okuyan da, okumayan da yani herkes ölecek. olmayacak duaya amin denmemeli.

o değil de, ben şimdi durduk yere ne atarlanıyorum ki? tuhaf.
  • anneler.
  • (bkz: can yücel)
  • herkes ölebilir. çok ölüm gördüm ben.
    bir dönem geçirdim ki her ay bir helva kavururdu rahmetli ananem. her ay.

insanlar ölür. büyürler ölürler. babalar, anneler, babaanneler, teyzeler hepsi ölür.
    ama ölmemesi gereken insanlar vardır. ölmesinin mantıksız olduğu insanlar. en ölümsüz olması gereken insanlar.
    ya bir insanın sürekli at etinden pis sosisli yediği büfeci abisi ölmez. o adam yaşar orada. eminim bir asır sonra da orada olacaktır ve onun ölme ihtimali hiçbir şekilde akla gelmez. ölümsüz, pislik bir sosisçidir o.

ama en ölmemesi gereken insan kardeştir. zamanı gelir bokunda boğmak istersin, zamanı gelir çingenlerden beraber dayak yersin, zamanı gelir sarılır ağlarsın. kardeş dediğin insan doğumunu idrak edemediğin, nasıl büyüdüğünüzü idrak edemediğin, değerini büyümeden idrak edemediğin, hep var olan ve var olacak olan garip, çılgın bir canlı türü. kardeş dediğin yaşar. toprağa kök salar, toprak bulamadığı yerde betona bile nüfuz eder. amına bile koyar. ama yaşar.

sen bir kardeş olarak varlığına en ihtiyaç duyduğum zamanda - ki ben senin varlığına her zaman çok ihtiyaç duyuyorum - gidemezsin. yani hiçbir zaman gidemezsin. insanın kardeşi ölür mü ya? gerizekalı gerizekalı hareketler yapmayın. ölmez. sen hür iradenle bile karar veremezsin ölmeye. sen yaşamaya en mecbur canlı türüsün.

sakın bana mantıklı mantıklı açıklama yapmaya kalkmayın. her canlı ölümü tadacaktır falan, bak sakın. bu sizin canlı diye bahsettiğiniz adam kardeş ise eğer hakikaten çok kırıcı olur.

ayrıca o çingenleri sonra gidip yakalayıp dövmüştük biz.
  • (bkz: woody allen)