şükela:  tümü | bugün
  • dünyanın geri kalmıs ülkelerinde görülen psikolojik takıntı hastalıgı. birini seversin hayatını okursun dogrularını alırsın saygı duyar geçersin. mesela benim için erbakan gelmiş gecmiş en başarılı ve zeki dindar lider idi lakin öldü ruhuna fatiha okur geçerim bana katacağı birşey kalmadı allah yolunda yaşadıysa allah a hesabını verecektir. gelelim asıl meseleye allah ı elçisi hariç hayatımda kimseyi başöğretmen olarak tanımam , allah yolunda samimi müslüman kim varsa tavsiyelerini dinlerim kendimi ahirete hazırlarım. gelelim tapma meselesine olay aslında tapıcıların bir tezgahı yani bu olay üzerinden ekmek yeme parayı cukkalama meselesi. sizi uyarıyorum bu yapılan şirktir eğer müslümansanız kulak asınız. hayırlı cumalar.

de ki: “biz allah’ı bırakıp da bize fayda veya zarar vermeyen şeylere mi yalvaralım? allah bizi doğru yola kavuşturduktan sonra ardımıza mı dönelim? arkadaşları, bize gel, diye doğru yola çağırdıkları halde yeryüzünde şaşkın şaşkın dolaşıp, şeytanların ayartarak uçuruma çektikleri ahmak gibi mi olalım?”. de ki: “allah’ın gösterdiği yol, yegane doğru yoldur. bize, bütün âlemlerin rabb’ine teslim olmamız emrolundu”. (en’am:71)
  • tapan sensin, lider de sana girsin diye cevaplayabilecegim onerme.
  • fayansa gideceğine yatağa gitmiş arkadaş beyanı, engelle geç
  • (bkz: tamam)
  • (bkz: allah)
    (bkz: kitap)
    (bkz: peygamber)
  • (bkz: muhammed'e tapanların söylemi)
    adamların başlığı bile kendini imha ediyor. gerçekten garipler.

hep mi böylesiniz?

(bkz: çelişik)
  • yaptığımız şirkmiş! birader biz tapmıyoruz sevgi ve saygıyla anıyoruz karıştırma işte. tapan birini arıyorsan bak mesela "çalıyo ama çalışıyo", "ama yol yabdı" diyenlere bakacaksın ve bu uyarını onlara yapacaksın.
  • "9 kasım geleneksel atatürk'e laf atma" gününün bir parçası olan bir serzeniş
  • şayet fikirleri halen önderlik edebilecek kadar ön görülü ve çağın gerisinde kalmayacak kadar genel geçerse liderlik etmesine şaşırmamak gerek o önderin.

haa bazıları fikirleri şahsi çıkarlarına göre değişkenlik gösteren sözde liderlere ve bu liderlerin öngörüsüzlüklerine, kandırılmalarına vs alıştıkları için bu duruma şaşırmaları normal.

belki biraz klişe ama "fikirler ölmez" hele söz konusu atatürk ise bunu sürekli sınıyoruz her gün.