şükela:  tümü | bugün
  • almanya'nın ersfeld kentinde yaşayan beş yaşındaki phil, çok sevdiği dedesinin ölmüş olduğunu bir türlü kabullenmediği için sürekli ondan söz ediyormuş. küçük phil'e dedesinin öldüğünü anlatmakta zorlanan ailesi, phil'e dedesi için mektup yazmasını istemiş ve onu uçan balonla cennete yollamasını istemiş. bu fikir phil'e de uygun gelmiş ve mektubu yazıp uçan balonla gökyüzüne yollamış.

phil'in dedesine mektubu

birkaç gün sonra phil'in annesi, posta kutusunda oğluna gönderilmiş bir paket bulmuş. pakette phil'e yazılmış mektup ve oyuncak ayı varmış. mektupta şunlar yazıyormuş: "sevgili phil, balonun o kadar yükseldi ki cennete ulaştı. sana oynaman için bir oyuncak ayı gönderiyorum. benim için kaygılanma. seni çok özlememe rağmen burada gayet rahatım. sevgiler, deden."

dedesinin phil'e mektubu

mektubu okuyunca gözyaşlarını tutamadığını söyleyen anne; "phil artık çok mutlu ve gittiği her yere ayısını götürüyor" demiş. phil'in annesi şimdi bu güzel jesti kimin yaptığını bulmaya çalışıyor ancak paketin göndericisine dair bir ipucu yok.

kaynak