şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir çeşit nefret söylemi.
 • sevgilisi / eski sevgilisi için söyleyeni duydum.
 • nasıl bir insanlıktan çıkmışlığın mahsulü olduğunu anlamadığım umursamazlık sözü.

  ancak büyük katliamlara, büyük suçlara imza atmis birileri için söylenebilecek bir söz uluorta, en alakasız kişiler için bile söylenir oldu. az once okuduğum bir giride, iki spor yazarı için söylüyor yazar arkadaşın biri. konu da futbol elestirisi ve bir polemik.

  insanlara ölümü layık görebilmek, ölümlerini dolaylı da olsa istemek, ölümleri söz konusu olduğunda duyarsiz olmak bu kadar kolay mi? nasil bir bencillik bu? kim yetistiriyor sizleri, nasil çevrelerde buyuyorsunuz da biraz seviyesiz bir şekilde de olsa futbol tartışan iki kişinin ölümünü isteyebiliyorsunuz? bunu söyleyen allah bilir gençtir ve universite mezunudur. "egitimli" bir genç böyle yaparsa gerisi ne yapmaz?
 • yakından tanıdığım ya da bir şekilde hayatımda var olmuş kimse için kuramayacağım cümle. beraber gülüp eğlendiğim bir insanın toprak olacağı fikri bile çok korkunç.

  bir insanın hayatını kaybetmesi o insanın tek başına gerçekleştirdiği bir eylem değildir. insan bu dünyadan göçüp gittiğinde ardında bir aile, bir sürü arkadaş belki onun için çarpan bir kalp bırakıyor.

  bahsi geçen kişi eğer insanlığa büyük zararlar vermiş bir suçlu değilse bunu söyleyebiliyor olmak zalimlikten başka bir şey değil bence.