şükela:  tümü | bugün
  • - benzin 7 lira oldu ?
    - olsun ben hep 50 tl 'lik alıyorum
    - euro 6 lira oldu ?
    - olsun ben hep 50 tl'lik alıyore
    - dolar 5 lira oldu ?
    - olsun ben hep 50 tl'lik aling
    -abi götüne bijon anahtarı sokuyorlar ?
    - olsun ben hep 50'tl'lik...
  • o hep 50 tl'lik alıyorsa memlekette herşey yolundadır.
  • - beyefendi siz hep 50 tl'lik alıyormuşsunuz ?
    - evet aldım ama hele bir sor bakim niye aldım.
    - niye aldınız ?
    - çekme kardeşim çekme kapat kamerayı !
  • o efendiye 50 tl'lik banknotu rulo yapıp sokmak gerekir belki o zaman farkı anlayacaktır.
  • bunu demekte olan vatandaşa benzini pet bardak içinde verdikleri zaman anlayacak bazı şeyleri.
  • evet hep 50 liralık alıyor. eskiden evinin önünden işine kadar yetiyordu. şimdi evin önünden e-5'e çıkana kadar bitiyor. sonra cevizlibağdan yine hep 50 liralık alıyorsun.

asıl sorulması gereken soru, 50 liralık kaç kere alıyorsun.
  • artık 50 tl birkaç sene öncesinin 5 tl'si gibi olduğu için hükmü olmayan açıklama.

50 tl ile ne alabiliyorsun arkadaş, ne kadar alabiliyorsun? eskiden 50 tl ile bir araba dolusu alışveriş yapabiliyorken, artık yumurta, ekmek, yoğurt alıp çıktın mı marketten neredeyse 50 tl bırakıyorsun.

çok değil geçen sene önce 50 tllik benzin ile gidip geldiğin mesafeyi, artık gidemiyorsun. gittiğin yerden dönemiyorsun.

uyan artık, gemi batıyor ve bunların sebebi olanlara hiç bir şey olmayacak. çünkü onların gemicikleri var. sarayları, altınları, adını dahi bilmediğin ülkelerde paraları... senin elinde ise ancak katlayıp kağıttan kayık yapabileceğin bir 50 tl kaldı.

uyan dostum, uyan!
  • bugünkü akaryakıt fiyatlarına göre taş çatlasa 200 km gidebilecek kişinin sözü.