şükela:  tümü | bugün
  • tapelerini ortağının başlığı altında açıkladığım çıkarcı egoist. (bkz: #41147463)
  • elde ettiği ufak bir gücü bile egosu doğrultusunda kullanan, adeta küçük tayyip.
    bir de başarısız ve yeteneksiz üstelik.
  • bu adam hakkında an itibari ile 5 adet entry girilmiş.

entry' lerin 3' ü tek yazar tarafından yazılmış ve olumsuz görüş bildirmiş.

üstelik mevcut başlığı'da aynı yazar açmış.

ne zaman bir başlığa birden fazla entry giren yazar görsem, aklıma başka şeyler geliyor...

tanım: içinde bulunduğumuz günlerde, en azından bir şeyler yapmaya çalışan, bu doğrultuda emek veren, son derece akıllı ve birikimli bir kişiliktir...

yaptıklarıyla " helal olsun " dediğimdir..
  • linkedin'den ifade ettiğine göre, içinde bulundupu güç birliği oluşumu bir halk hareketi değildir.

biraz da bu nedenle, ne sosyal medyadan gelen eleştirilere cevap vermektedir, ne de kampanyasının kendi sayfasındaki uyarıları dikkate almaktadır.

(twitterdan cevap veriyor bazen hakkını yememek lazım, özür dileyip sonra da kimse görmesin diye siliyor. )
  • hakkında sızan tape doğruysa ilan için berkin'in ailesine kasten haber vermemiştir, işin ucunda rte gibi bir tiran olsa bile, çocuğun ölümü üzerinden rte'ye çakmak istemiş (tape doğruysa eğer -ki doğrudur büyük ihtimalle). şu niyetle rte'nin yapmak istediği şeyin aynısını yaptığının farkında mıdır, bilemiyorum..

bunun dışında, indiegogo sayfasında önce özür dilemiş, daha sonra yorumunu değşitirip "bir dahaki sefere daha iyisini yaparız" gibi iğrenç bir dile bürünmüştür. ne demek bir dahaki sefer? bir berkin daha öldüğünde mi? şaka mı sanıyorsunuz bu işi?

bu tip etik sıkıntıları geçtim, hep eleştirdiğimiz business yaklaşımları ile ilgili de iki çift ekstra lafım var. bu kadar eleştiri geldikten sonra kendisini "ama grafiği ünlü türk ajansları yaptı, metni de ünlü amerikan gazetecileri elden geçirdi" gibi yine son derece sığ bir biçimde savunmuş. ne demek ünlü ajans? ne demek ünlü gazeteci? manyak mısınız siz, bunu reklam mı sanıyorsunuz, ne yapıyorsunuz allah aşkına?

ek: şimdi aklıma geldi, "artan parayı berkin'in ailesine vermeyi düşünüyoruz" demiş en son. tonla eleştiriden sonra o noktaya gelindi, yoksa baştaki planlarına göre artan para güç birliği'ne gidecekti.
  • yemin ederim aklıma geldikçe sinirleniyorum, kendi özgeçmişini tam sayfa bastırsa daha onurlu olurdu.
  • soma'daki facia ile ilgili new york times'a ilan vermek istiyorlar mı, böyle bir planları var mı, merak ettiğim.
  • fevziye mektepleri vakfı ışık lisesi (atatürkün gittiği okul) mezunu izmirli ve efsane daimi yatılı abimizdir. okul (aslında hapishanedir) kapısına anahtar yaptırıp 1 mayıs gecesi ortalık polis jandarma kaynarken kaçmalardan basket maç kavgalarına etüt abisi sıfatıyla şamata yapanları birbirine dövdürerek oyun teorisi cezalarına kadar fırlamalık diz boyudur efemizde. kendisi de otoriteden nasibini almıştır ve dayağını yemiştir ama disipline hiç verilmemiştir mesela. çünkü okul üçüncüsü, tübitak matematik ve kimya üçüncüsü, matematik olimpiyat takımı üyesi ve üniversite sınavı 83.lüğü olan birine kıyamazsın, olmaz. lise basket takımı kaptanı olarak bir maçtan sonra kaybettigine ağladığına şahit olduğumdan atatürkün ben sporcunun zeki çevik ve ahlaklı olanını severim lafını her duyduğumda onu hatırlarım valla. sırf yatılı okul hikayelerini yazsak roman olur.
  • kendisini bir bankanın teknoloji girişim ve ödüllerinde konuşma yaparken tanıdım. "şimdi lavuğun teki çıkıp hiç anlamadığı şeylerden sanki dünyaları yaratmış gibi bahsedecek" diye beklerken bu abi kendisinin silikon vadisindeki teknoloji girişimlerinin başarısızlıklarından bahsetti. girişimci olmayın o iş patolojik dedi. süper eğitici bir konuşma yaptı. linkedin network'üne baktım; youtube, snapchat, facebook ve bilimum teknoloji şirketinin ilk fonlamasını yapan insanlar. eleman elon musk, peter thiel vb ile çalışmış paypal'ın ilk kurulduğu yıllarda. ipod'un yaratıcısı, sonradan iphone grubunun başı tony fadell ile kırk yıllık arkadaş gibi. linkedin kurucusu reid hoffman ile kanka; kendisi de oraya yatırım yapmış zaten. hepsiyle ya stanford'dan sınıf arkadaşı ya da meslektaş. dünyanın geleceğini bilen etkileyen bi abi kendisi. korkulur valla...