şükela:  tümü | bugün
 • ünal nafiz hekim isminde bir hayırseverin tamamen kendi imkanlarıyla kurduğu, içinde sahipsiz köpeklerin kaldığı misafirhane ve yavru köpekler için yetimhanenin de olduğu bir aşevi. kurduğu ekiple, bu aşevinde hazırlanan yüzlerce kova yemeği her gün şile, gebze, pendik ve tuzla civarındaki sahipsiz hayvanlara, kendilerine ait araçlarla ulaştırıyorlar. her gün yaklaşık 3500 canın karnını doyuruyorlar.

  ünal beyin sahipsiz hayvanlar için yapmaya çalıştıklarını anlatan kısa bir video. bu videonun dışında ölü adam köpek aşevi youtube sayfasında konuya dair birçok video mevcut. neden bu ismi verdiğini de videolarda anlatıyor.

  bazı örnekler:
  1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10
  girişte şu yazılı: “insanoğlu tarafından hakları gasp edilmiş hayvanların aşevi.”.

  ünal bey yaklaşık 1000 kişiye istihdam sağlayan, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren bir holdingin sahibi. durumu farklı yorumlayabilecek kişiler için şunu belirtelim; bu yardım işleriyle ilgili olan sosyal medya sayfalarındaki videolarda iştiraklerine dair tek bir kelime geçmiyor. bu koca yürekli insan gücü yettiğince kendini bu güzel canlara adamış. düşünün ki, yüzlerce insanın çalıştığı bir holding sahibi çöpe atılıp zayi olan ekmekler için dertleniyor, gidip kendi elleriyle topluyor! aslında dertlendiği bu toplum, memleket... daha küçük çapta bu işlerle ilgilenip vicdanen kendini yine rahatlatabilir belki, ama o daha fazlasını yapmak için çabalıyor. bu insan kimmiş/neciymiş merak eden olursa şuradan bakabilir.

  diyor ki: “bu masum canlar bizlere emanet, onlara sahip çıkalım. yapmaya çalıştığımız bu iş bir lütuf değil, görevdir. herkes gücü yettiğince...”

  umarım bu yaptıkları birilerine örnek olur.
 • https://youtu.be/rxg-n1vl8je

  (bkz: tayfun demir) ve (bkz: abdulkerim kutlu) ile birlikte takip edilmesi gereken gerçek bir hayvanseverin youtube kanalı.

  (bkz: nazif hekim)