*

şükela:  tümü | bugün
 • aşk acısı yaşan ve bütün gece alkol almış bireyleri tanımlar.
 • erkeklerin böyle bakanlarının bir dönem (hangi dönem bu dönem, bizim ortaokul'da olduğumuz dönem) pek aranır olduğu, prim yaptığı bilinmektedir. herhalde kadınlardaki florence nightingale ruhunu harekete geçirmekte, söz konusu erkeği teselli eden olmak egolarına cila çekmekte idi. biz bilemiyoruz o dönemleri, tevellüt yetmediğinden kaçırmış idik.
 • kurt kobain ile dünyaya yayılmış,bi dönem prim yapan bakış stili.o dönemki, ıslak ve aglayan köpek bakısları da aynı oranda makbule geçerdi.
 • ben bu mevzuyla ilgili olarak "ölü köpek bakışlı erkekler makbul" başlıklı bir yazıyı bir muayenehanede sıra beklerken kadinca yahut öyle bir derginin nostaljik bir sayısında görmüş ve okumuş idim. o vakit 20'lerin sonu 30'ların başında olan hanımlara "ölü köpek bakışlı erkek"ler tavsiye ediliyordu.

  şimdi düşündüm de kadınca değildi herhalde, duygu asena kimseye erkek tavsiye etmez. (ihtimal, ağlayanını zararsız görmüş olabilir ama ona da timsah gözyaşları derdim ben duygu'nun duruşunda olsam)

  neticede bu ölü köpek bakışlı erkekler günümüze depresyon hırkalı*, sincap sesli bir versiyon olarak upgrade olmuşlardır. 80'lerin sonu 90'ların başı fırtınalar estirmiş olan söz konusu erkek akımını post-grunge bu insanlar yaşatmakta, yol kenarlarında mevzilenmekte ve unicef kartı satmakta, bateri* alacakları için para istemektedirler. kimi çevrelerde hala prim yapsa da biliyoruz ki artık concon erkekler, klabırlar, biseksüeller moda. (niye bilmiyorum)
 • genellikle esrar cekmis, damardan almis yada bira ficisinin icine duserek sunger modeli hepsini emmis olan erkek tiplerinde gorulen bakis. nereye baktiklari belli olmamakla birlikte, baktiklarinin yada gorduklerinin farkında degillerdir.
 • üniversite yıllarımızda göz kapakları baygın ve kaşları aşşağıda seyreden kimi insanlarımıza üzgün köpek benzetmesini yapardık, zira ölü bir köpeğin bakabileceğini hiç mi hiç düşünemezdik,kıttık, insanlarla dalga geçmeyi bir erdem ve bu erdemin farkında olmayı bir bok sanardık, gitar çalmayı bilmez, bilir gibi yapardık ve bunu erdem listelerimizin en başında seyreden bir destur adlederdik (bunu da yapardık, çekinmezdik).iş bu günlerden bir gün ölü köpek bakışı olarak adlandırılan bir bakış şeklinin olduğunu duyduk, hatta bunun zatımıza ifade edildiğini duyduğumuzda kahrolduk belli etmedik,ismi her ne kadar ulis'in bakışını çağrıştırsa da, maruz kalınan bu sıfatlandırılmadan hazzetmeyi sağlayamadı bu da.o gün bugündür ölü köpekler bakmaz.
  (bkz: delgeç gibi tam ortadan delmeyi bilmek lazım)
 • cok guzel bi kizi baki$larla keserken hayallere dalip kesmeye devam edilirken dü$ülen hal. bazi kizlar bu bakisi nedense cok masum bulur ve dayanamaz. bu yuzden bi cok capkinin uzerinde cok fazla calistigi kurdu kuzu gibi gosteren bakis.
 • ne zaman bu tanimi duysam aklima nicholas cage gelir. tam olarak nedenini cikarabilmis degilim ama, sanirim ben de chejanin okudugu o yaziyi gormustum ve yine sanirim yazida nicholas cagein fotografi kullanilmisti. bilemiyorum
 • (bkz: tim duncan)
 • (bkz: tracy mcgrady)