şükela:  tümü | bugün
  • ikinci albümde yer alacağı rivayet olunan bir mabel matiz şarkısı.
  • hayran olduğum mabel matiz şarkısı. bir başka adıyla sevişen çocuklar matinesi.

sözleri:

sokaklar mı sarışın
    geceler mi soğuk,
    kalbimden damlayan ter,
    sen misin çocuk?
    kahrımızdan ölmeden önce,
    son bir kez sevişelim senle.
    kaç buruk varsa bileğinde, göster,
    göster çabuk
    vur beni vücudunun en ölümcül makinesiyle
    sevişen çocukların bu karanlık matinesinde
    duvarlar duvak olsun, günahların gelinliğinde.
  • adı dadaizm'den esintiler sunmasına rağmen "kahrımızdan ölmeden önce, son bir kez sevişelim senle" bölümü çok tatlı olan mabel matiz eseri.

http://www.youtube.com/watch?v=ep2ru7i40dm
  • adı dadaizm'den esintiler taşımaktaymış. ben bunu farketmedim ne sikim bi isim lan bu dedim pantolon ölür müymüş hiç dedim. şarkıyı dinlemedim bir süre. dinleyince utandım kendimden. ne güzel şarkıymışsın sen. yüzüm kıpkırmızı, pantolonum ölü.
  • albümde 3-5 şarkıyla idare ederken bir kere dinlememle beni benden alan şarkı. kendini sonlara doğru saklamış, keşfedilmeyi bekliyordu. keşfettim. albümdeki hüzün eksikliğini de bu şarkıyla gidermiş olduk. teşekkürler matiz.

bazı şarkılar vardır ya fazla kişi bilmesin diye arzuladığın, işte bu şarkı onun ta kendisidir.
  • yasim cocuk'un kiyisinda kosesinde kalmis guzellik. sarisin sokaklarda yururken, olu bir pantolon karsiliyor bizi, geveze bir eve davet ediyor. hic de susmuyor o ev...
  • mabel matizin tüm şarkılarını dinlediğimi sanmama rağmen bunu bugün dinlemiş olmanın üzüntüsünü yaşıyorum, bütün mabel matiz şarkıları gibi şahanenin level atlamış halidir. neden böyle şarkılar apral bir demek akalın şarkıları kadar reyting yapmıyor anlamıyorum.. neyse bu da bir avuç insana özel, anlamtaşması yaşayan şarkılarıdan..
  • kahrımızdan ölmeden önce der ama kahırdan öldürür. hiç olmadık yerlerde mp3 çaların shuffleı sayesinde ağzımı yüzümü kırmışlığı çoktur.
  • iktidarsızlığı çağrıştırır. dada bir durum yoktur.
  • mabel matizin yaşım çocuk adlı albümünde bulunan 11 numaralı şarkıdır.

benim favorimdir.

şarkı için;

kahrımızdan ölmeden önce, son bir kez sevişelim seninle