şükela:  tümü | bugün
  • mehmet özhaseki sözü.

kaynak: http://t24.com.tr/…sini-soylemek-istemiyorum,500802

"çevre ve şehircilik bakanı mehmet özhaseki, bilim insanlarının 2030 - 2040 yılları arasında büyük bir depremin yaşanacağını belirttiğini vurgulayarak "öte taraftan istanbul için 7 şiddetinde bir depremin olacağını söylüyorlar. bunların hepsini bilerek bizim bir şeyler yapmamız lazım. istanbul için, gerek istanbul büyükşehir belediyesi'nin gerek tbmm’nin hazırladığı raporlar bizi korkutuyor. bu iki raporda riskli yapı ve kullanılamayacak hale gelecek konut sayısı 600 bin olarak veriliyor. ölü sayısını söylemek istemiyorum. onun için bizim bir an tedbir almamız gerekiyor” dedi."

-

7 şiddeti yalan. 7 olsa öpüp başımıza koyacağız. zaten kullandığı ölçü birimi de yanlış. 7 büyüklüğünden bahsediyor burada. cehalet ne kötü şey.

2030-2040 sözü de yalan. ahanda yazdılar çizdiler bununla çalışanlar o kadar. hadi bugün olmadı, yarın olmayacağının garantisi yok. 2030'u bekleyeceğinin hiç mi hiç garantisi yok.

yalancılar sizi.

-

kimse doldurmayacak olsa da buraya da ekleyeyim. ahanda burada depreme hazırlık ve farkındalık anketim var. doldurursanız, paylaşırsanız karşılıklı fayda olur. hemi benim elimde veri olur, hem de siz (ve dahası) unuttuklarınızı, yapmadıklarınızı filan hatırlar ve belki canınızı ve başkalarının canını kurtarırsınız. 600.000 * 3 deseniz (ki 3 yerine 4 gelmesi çok daha mantıklı), 1.800.000 kişi ölümü bekliyor demek. o da en az.

öyle işte.
  • bu açıklama yıllardır aranan ölü sayısının artmasından endişe eden yetkili yi nihayet ortaya çıkartmıştır.