*

şükela:  tümü | bugün
  • birinden imkanlarini aşan birsey istemek.
  • cartman' dan böbrek istemek gibi bir şeydir.talebin gerçekleşmesinin zorluk derecesini bildirir.ölü aynen ayağa kalkıp cartman taklidi yaparak sözleri 'nönönönönöööö' şeklinde giden bir zombi musette'i , bir mumya uzun havası oynayabilir. ve fekat talebin karşılanması tamamen imkansız değildir,zira cartman efendi de sözkonusu bölümde ayaküstü kaptırmıştır böbreği, dolayısıyla ehemmiyetle tekrar;
    (bkz: nekrofili)
  • - mücella hanım, biliyorum siz de ölüsünüz. ama inanın ki çok zor durumdayım.
  • zombieden istediğiniz zaman pek hoş karşılamıycaktır
  • müşkül durumdaki bir insandan yardım istemek, çıkar sağlamak, medet ummak anlamına gelen eylem/deyim. örnek verecek olursak;

- hayati abi biliyorum işler kötü ama 100 lira borç versen?
    - sen de ölüden göt istiyon amınakoyyım
  • söylediğinizde etrafınızdaki insanlar ilk kez duyuyorsa ve bu insanları yeni yeni tanıyorsanız çok yanlış izlenimler uyandırabilirsiniz. ancak bu laf da bazı durumları öyle iyi anlatıyor ki insan kullanmaktan kendini alamıyor. kullanalım kullandırtalım!
  • ölüden göt istemek ne kadar korkunç ve iğrenç bi şey. yani tam manasıyla düşününce, ölü sikmek iğrenç. ama biri "sen de ölüden göt istiyosun amk" deyince bir süre dumur olup sonra gülüyoruz. bu laf söylendiğinde gülmeyen yok. komikmiş gibi sanki. ama komik de. şimdi biri gelse bana ölüden göt mü istiyosun dese ben de gülerim.

tavuk mu sikiyon'dan sonraki en korkunç küfürlü tabirimiz bu bence.
  • sene 1999 üniversite 1. sınıf öğrencisiyim o zamanlar, fakülte beyoğlu'na yakın olduğundan dersler bittiğinde sık sık beyoğlu'na iniyoruz kafa dengi yeni arkadaşlarla. para durumuna göre ya bi mekana gidiyoruz ya da abdullah sokak ta içiyoruz. yine paramızın kısıtlı olduğu bir gün şarabımız bitmiş ama kimse eve gitmek de istemiyor. dedik ki madem eve gitmek değil içmek istiyoruz fakat kimsede para da yok o halde tek şansımız var çıkalım caddeye gözümüzün kestiği kişilerden para isteyelim. neyse, çıktık caddeye başladık milletten para istemeye ekseriyetle halden anlayacak kişilerden istiyoruz , eve dönecez paramız bitti filan demiyoruz açık açık şarap alacağız diyoruz para istediklerimizden. ben bi adama yaklaştım işte anlattık durumu adam bana dönüp; olm, sende tam para isteyecek adamı buldun ölüden göt iste daha iyi demişti. o anda ilk defa para istediğimiz adamdan duyduğum bu lafı çok sevdim ve yeri geldiğinde hala sık sık kullanırım.