şükela:  tümü | bugün
  • soylendigi gibi dünya dışı, ahiret, paralel evren, başka bir boyutta yasam sonsuza kadar devam ediyor ise, ölüp orada yasayan bir insan nasil oluyorda dunyaya olumden sonra ne olduguna, bilincin varligini surdurdugune dair bir kanit gonderemiyor. ya da gondermiyor.

hadi boyle bir seyin yasak oldugunu, hayatini tamamen sonlandiracak gucler tarafindan korkutularak onune gecildigini, ellerinde bunu kanitlayacak ileri teknoloji bir aletin-cihazin-supersonic iletisim aracinin olmasina ragmen, hic mi gozu kara bir insanevladi arkadas, "sikerim yapacaginiz isi, ben aileme mevzuyu anlatiyorum" deme cesaretini goze alip kanit sunmuyor.

hic mi bulunduklari filodan, koloniden bir tane ufo calip donmek istemez insan. bu kadar mi kotu biryer dunya.
  • (bkz: matrix)
  • (bkz: imtihan) kavramının farkında olamayan ateyist hezeyanı.

sadece islamiyette değil sevgili suser 3 büyük semavi dinde de öldükten sonra tanrının imtihanı bitirdiğine inanılır. bir programcı tarafından sana takılan akıl, irade, kalb vicdan ve beden gibi cihazlar öldükten sonraki alemlerde(kabir alemi) tekrardan programlanır. sen de rabbinin seni programladığının dışına çıkamayıp bu dünyada yapmış olduğun iyilik veya kötülüklere bedel kabirde hesapla muamele görüp mahşeri beklersin.

kıyamet koptuktan sonra da büyük toplanma gününe paşalar gibi icabet edersin. hesabın görüldükten sonra da şişkebap "yemeye" veya "olmaya" yol alırsın. bu saydıklarım ortak olarak 3 semavi dinin kitaplarında da mevcut.

teknolojiyi kafanda çok büyütme. şu anda dünyada en muazzam teknolojik aletler, taklit edildiği canlılara yetişmiyor. dikkat edersen taklit edildiği diyorum yani yaratıcının emsalsiz var ettiği canlı veya varlıklardan bahsediyorum.

örnekleri;

insansı robot
    sivrisineğin harp dehasına yetişemiyor

bilimin, teknolojinin yaklaşabileceği yer olarak şu alanı da inceleyebilirsin;

biomimicry

yanlış yolda olduğunu düşünmüyorum. sadece "ciddiyetle ve samimiyetle" sorgulasan karşına hayal edemediğin kanıtlar çıkar.
  • kardeş sessiz olun maymunlar imtihan ediyor.
  • aynı şeyi bende düşünürüm hatta dönem dönem rüyamda ölen bir yakınımı gördüğünde ona sorularda sorarım hep susarlar.irritabata geçiyorlar ama sır vermiyorlar
  • yobaz bir dindar olarak daha yaşayan cinlerle bağlantıya geçemeyip neyi bekliyorsunuz dediğim olay. o bambaşka bir boyut, bambaşka bir heyecan. ayrıca matrix'i izleyen her mücahid dünyanın bir simulasyon olduğunu kavrar. ölenler yaşıyor ve bizle iletişim kuramıyor olmasın
  • gittikleri yerde, daha huzurlu olduklarından dolayı, biz fanileri iplememe durumudur.
  • öldün, gömüp gittiler.

hemen, cennet-cehennem gidiş operasyonuna mı başlanacak sanıyorsun?

dur bakalım! sorgu melekleri geldi, giriş bölümünü çoğunuz biliyorsunuz. diyelim ki girişi eksiksiz geçtin. sonra ki soru ne?

-beş vakit namazı kıldın mı?
    -yok.
    -tamam o zaman diğer sorulara gerek yok.

hadi buna da doğru cevap verdin yani beş vakit namaz var; tamam. sonra başka sorular gelecek... bu soruların bir nevi mahşer yerinde karşılaşacaklarının provası.

peki sonrasında?

heh, cehennemliksen (allah muhafaza), cehennem de ki yerin sana kabrinden kıyamete kadar izletilecek. bu arada sadece izlemekle kalmayacaksın, kılmadığın namazlar, yediğin haklar, tutmadığın oruçlar, paran olup gitmediğin hac, yaptığın gıybet, inkar ettiğin esaslar gelip vücudunun her bir yerinden baskı yapacak. şimdi küçük aklınla soruyorsun 'ya hu 5.000 yıl önce yaşayan adamın kemiği kalmadı' yok efendim kaldı. yoktan var eden; un ufak olup milyonlarca parçaya ayrılmış olanı da muhafaza edip, kabir hayatını tanzim eder.

peki diyelim ki cennetliksin?
    kabrinde güzel bir pencere açılacak ve cennette ki makamını seyredip, bir an önce kıyametin kopup, ait olduğun yere gitmeyi arzulayacaksın. sadece bu mu? hayır, hayattayken yapmayı sevdiğin işler ile de meşgul olacaksın. örneğin tarihi çok mu seviyorsun, açacaksın hannibal'in seferlerini tüm tarihi gerçekliğiyle hd seyredeceksin.

yani sözün özü, kabir içinde ayrı bir hayat var ve oradakilerin bizim gibi lüzumsuz işleri yok. allah(c.c.) sorgusuz sualsiz, merhametiyle cennet'e giren kullardan eylesin hepimizi (amin).
  • beyin dünyada öldüğü için akıl edemedikleri eylem.
  • paraları olmadığındandır.

kefenin cebi yok diye giriyorlar insanların aklına, ardından adamın cenaze namazı kılındığı gibi bütün mal varlığını ailesi ve akrabaları hüpletiyor.

iş de yok ki çalışıp iki kuruş kazansınlar. öyle boş boş etrafı izleyip yere tükürmek, kızlara laf atmak ve köşe başlarında çömüp milleti izlemek dışında sorgu gününe kadar yapacakları bir şey yok.