şükela:  tümü | bugün
4546 entry daha
  • babaannem ben ve kardeşimin öldüğüne inanıyor. kendisi yatağa bağımlı, epeyce yaşlı, ömrünün son demlerinde biri. geçenlerde ben ve kardeşimi rüyasında görüyor. ikimizde rüyasında ölüyoruz. o gün bu gündür kâbus yaşatıyor. anneme, halalarıma rahat vermiyor. sürekli bizi soruyor. biz yanına gidiyoruz dokunuyoruz, sesleniyoruz, hayatta olduğumuzu belli etmeye çalışıyoruz ama zayıf gördüğünden midir nedir pek ikna olmuyor. bizim ölmüş olduğumuza olan inancı ağır basıyor ve yas tutuyor. sanırım bu dert onun ölümü olacak. ne garip?
    metafizik şeylere inan biri olsam babaannemin bu dedikleri benim gibi birini sevindirebilirdi. bu gerçekliğe inanır ve ölecek olacağım düşüncesi keyiflendirirdi beni. ama gerçek öyle değil. babaannem artık zaman ve mekan farkındalığını kaybetti. umarım daha fazla acı çekmeden bu yaşamı son bulur.
    oysa ölmeyi ne kadar çok istiyorum. ama ölemiyorum. henüz...
  • bir sevdiğinin başına gelince üzülürsün; ciğerinden et kopar da kendi başına gelince ne olur bilinmezdir.

acı ciğerini yakar da sevinç sadece yüreğe uğrar acayiptir. acını yüreğine gömersin gömmesine; oysa ciğerin yanmaktadır. yanan ciğerin neresidir ki gömdüğün yüreğe vurur sızısı?
55 entry daha