• dinlerde tehdit unsuru olarak kullanılan kavram.

    eğer kurallara uyar da "istenildiği" gibi yaşarsanız hepimizin bildiği ödülleri alırsınız yok eğer uymazsanız çok ama çok çekeceğiniz bir yere gönderileceksiniz. bu yerde yanacaksınız, sonra deriniz yenilenecek ve tekrar tekrar yanacaksınız.(yanan insanda bir noktadan sonra derideki acıyı algılayan sinir reseptörleri yanıp işlevsiz kalacağından acı duyumu ortadan kalkar.insanoğlu bu bilgiye bin yıllardan beri sahip olduğu için ölüm sonrası hayat tehditlerinde bu bilgiye dayalı bir işkencenin bulunması çok normal tabi.)
  • kâfirleri anlamanın zor olduğu meselelerden biri. aslında dikkatimi onlara veriyor değilim. lâf olsun diye söyledim galiba.
    neyse. yav insan nasıl mutlu olmaz. bu dünya hayatı bitecek. hakiki hayat başlayacak. insanın içini güneşten bir huzur kaplamaz mı. mutlu olmamak mümkün mü..elhamdulillah. allah içinde kara bir delik varmış gibi hissedenlere de hissettirsin inşallah. amin.
  • huriler ve nurilerin vaad edildiği hayattır. bizlere huri/nuri vaad edilirken onlara da bizler vaad ediliyorsak diye düşündürendir.

    - az sabredin ya... kıyamet kopar kopmaz buralar 30-35 yaş arası taş gibi hatunlarla, seksi erkeklerle dolacak...her nuriye 100 kadın, her huriye 0.01 erkek düşecek. (ayrımcılık orada da var tabi ki.)

    * gecenin bir vakti aklıma geldi canlarım. huri/nurileriniz bol olsun.