şükela:  tümü | bugün
 • bu gidişle akp hükümetine ödeyeceğimiz, dünyada eşi benzeri yok diye tayibin hava atacağı vergidir. az kaldı sonraki seçimden sonra meclisten geçer bu..
 • ukte filan anlamam, tepedekilerin aklına düşürmeyin böyle şeyler!

  yarın birgün bakanın biri de çıkar, ölüm vergisi alalım der, ölenlerin çoluğunun çocuğunun üç kuruş parasına, yoksa akrabasınınkine, o da yoksa geriye kalan eşyasına göz dikerler valla...
 • geçenlerde düşündüğüm vergi.

  ne demek lan öldüm kurtuldum demek!

  öldüğün zaman ödeyeceğin vergi kapanmamalı sadece öldüğün için %50 oranında indirilip toptan 3 yıllık tahsil edilmeli. burası türkiye, öldüm kurtuldum, rahat ettim yok. boş tarlada domala domala taş arar gibi varislerin ya mallarından vazgeçecek ya da paşa paşa ölüm vergisini ödemeli.
 • babaannemin vefatıyla varlığından haberdar olduğum vergi.

  belediyeye aşağıdaki hizmetler karşılığında 300 tl yatırdık.

  - cenzenin hastaneden alınıp gasilhaneye götürülmesi
  - gasilhanede naaşın yıkanması
  - gasilhane sonrası cenazenin camiye nakledilmesi
  - namazın ardından cenazenin camiden kabre nakledilmesi
  - bir koli sandviç ekmeği ve helva
  - bir koli pide

  yıllarca çalış, kazandığın paradan vergi ver, prim öde. harcarken ayrı vergi ver. yetmesin! verginin vergisini ver. yüce devletin cenazeni kaldırmak için para istesin. yazık günah.. müslümanım diye gezersiniz bi de ortada. birazcık utanma olur insanda. birazcık. verdiğim verginin her kuruşu haram zıkkım olsun hepinize.
 • türkiye'de ortalama yaşam beklentisi 76 yıl. 76 yaşından önce ölen herkes için devlet, ulan bu vatandaş 76'ya kadar yaşasaydı şu kadar daha vergi verecekti diye hesaplasın. bu parayı yakınlarından tahsil etsin.

  yeter ki makam arabalarımıza, süper büyük betonarmelerimize ve bankamatikçilerimize zeval gelmesin.

  biz sizler için varız.