şükela:  tümü | bugün soru sor
 • salih seçkin sevinç'in yeni romanı.

  "zaman lineer bir olgu değildir" sloganıyla başlıyor tanıtım yazısı ve şöyle devam ediyor: birinci dünya savaşı’nın şiddetinden çok uzak bir kalede komutanlık yapan abdül üver’in, köye beklenmedik bir anda gelen japon takeshi san ile tanışmasıyla başlar tüm hikaye...

  daha önce yazdığı iş kitaplarından sonra kafa açacak bir kitap. oh be, işte bunu bekliyordum ben. şöyle değişik bir kurgu, bir kapıyı açıyorsun, başka bir memlekete geçiyorsun, ordan başka bir kapı, hop zaman değişiyor. kalemine yüreğine sağlık deyip, efendi gibi kitabımızı okuyalım, şimdi müsadenizle.
 • salih seçkin sevinçin ilk romanı. martı yayınlarından çıktı. henüz okumadım ama türk edebiyatında anlatımı ve kurgusuyla yeni bir tarz getirdiği söyleniyor.

  romanın kapak metni şöyle;
  birinci dünya savaşı'nın şiddetinden çok uzak bir kalede komutanlık yapan abdül üver'in, köye beklenmedik bir anda gelen japon takeshi san ile tanışmasıyla başlar tüm hikaye.
  cüceler ülkesi'ndeki dev kadar beklenmedik bir karakter olan abdül ve yol arkadaşı takeshi'nin âlemler üzerindeki seyahatleri sırasında çeşitli kültürleri etkilemiş kadim birçok şahsiyet ete kemiğe bürünürken, popüler kültür ikonları da abdül'ün bu tuhaf yolculuğundan payına düşeni alır.
  bu roman abdül üver'in bir gecede yaptığı tuhaf seyahatlerin, hasılı hepimizin başına gelebilecek görece bir tekamülün hikayesi aslında. ne de olsa cüceler ülkesi'nde gulliver'in bir adımı binlerce fersah ediyor...
  kemerlerinizi bağlamayın! çünkü bu romanda yeri geldiğinde abdül'le birlikte devleşecek, yeri geldiğinde de cüceleşeceksiniz.
  soru şu kıymetli okur: hayatında ebedi seyahatine korkusuzca yürüyebilecek kadar devleşip cüceleştin mi?
  tüm ölüm yolcularına şimdiden keyifli seyahatler.

  ölüm yolcusu abdülüver'in tuhaf seyahatleri d&r