şükela:  tümü | bugün
557 entry daha
  • tarih: tam olarak hatirlanamamak ile birlikte ~5yil once oldugu sanilmaktadir.
    yer: saklikent

5 kisilik grup bir yeralti tuneline girer. saatlerce yol alinmistir. birden onden gitmekte olan buyucu bir ciglik atarak yerde acilan delige duser ve asagi dogru kaymaya baslar. ardindan grubun sahip oldugu tum mesaleleri tasiyan kender de "bu cok eglenceliye benziyor! bekleee, bende geliyorum!" diyerek delige atlar ve bir cocuk gibi mutluluk dolu cigliklar atarak asagi dogru kaymaya baslar. grup mesaleyi tasiyan kenderin gitmesiyle karanlikta kalmistir. geride kalan uc kisi "simdi ne yapacagiz, ne edecegiz" diye dusunurken bir kisiden cozum onerisi gelir,

- abi yatip uyuyalim, sabah kalktigimizda hava aydinlanmis olur nasilsa..
    *sessizlik..*
    - niye oyle bakiyorsunuz bana?
    *grup kopar*
  • yine ayni grup ve hatta ayni oyun.. buyucu ve kender* hala bulunamamistir. grubun onunde ise asilmasi zor gibi gorunen bir tahta kapi bulunmaktadir. ne yapildiysa asilamamistir kapi. herkes yeni cozum onerileri sunmaktadir.

a: ben kilicimi cekiyorum kapiya saldiriyorum!!
    grup: kapiya mi saldiriyorsun?! puahaha!
    dm*: heheh, saldirdin, kilicin kapiya saplandi.
    a: himm.. kilicimi cekip aliyorum.
    b: abi ben kapinin menteselerini sokucem.
    *"oha" sesleri yukselir, sonra herkes kopar yine*

iki kisi kapiyi sokme girisimine baslar. dm en sonunda dayanamaz ve..
    dm: yaa kapinin uzerinde birsey var.. sanki kapinin koluna benzer birsey..

oyuncular kapiyi acip yollarina devam eder..

4saatlik bu oyunun sonucu: agriyan karin kaslari..
  • grup bir necromancy işi sonucu taştan bi hançer bulmuştur. gruptaki elf wizard istemsiz biçimde hançerin kendisine ait olduunu ve onda kalması gerektiini düşünür. bir süre sonra bir nevi mutasyon geçirmeye başlar. tüm ısrarlarımıza rağmen hançeri bırakmaz. artık surat tamamen deforme olmuş ve üstüne üstlük hançere karşı irade zayıflamıştır. bu zararları ona hançerin verdiğini inkar etmektedir... kıdemli bi büyücü* onu tedavi etmeye çalışır ve sonunda şu diyalog geçer:
    kıdemli büyücü- bunun sebebi taşıdıın bir şey ya da girdiğin bir yer veya yediğin bişe olabilir. ama sen lanetlenmişsin oğlum.
    elf wizard-* evet evet.. yediğim bir şey dokunmuş olmalı...
    dm-** evet haklısın yaa.. kuru fasulyenin laneti!
    grup yarılır. oyuna ara verilir...
  • bir elven jedi*, bir büyücü*, bir gnome ve bir kuzey savaşçısı, dungeon'da bir kaç gün savaştıktan sonra tek kapısı olan bir odaya girerler ve içerde uyuyan bir knight* ve 4 boş tahta yatakla karşılaşırlar. uykuya yatarlar ve hepsi rüya görürler. uyandıklarında odada buzdan bir ayna vardır. olaylar gelişir:

dm:kalktınız buzdan bir ayna var. woodstock sen daha uyanmadın.
    copadam: aynaya doğru baktım, ne görüyorum.
    dm: kendini, ve biraz bulanık bir orman görüyorsun, rüyandakine benzer.
    copadam:hmm sanırım bunun bu knightla bir alakası var.
    gnome:ben de aynaya bakıyorum.
    dm: tam sen bakarken bir karaltı beliriyor.
    *bu sırada dm bir kağıdın içine mystra yazıp gnome'a verir*
    gnome:amanınn!
    copadam: ne gördün bana da söyle. sanırım tahmin edebiliyorum
    gnome:peki *mystra yazılı kağıdı verir*
    copadam: tamam korkmana gerek yok.
    *bir süre sonra buz aynadan 3 tanrı çıkar ve grubun seçilmişler olduğunu belirtir. ikili diyalogların sonunda*
    dm: sormak istediğiniz başka bir şey var mı?
    woodstock:* siz şimdi hep böyle buzdan mı çıkacaksınız?!

grup kopar beş dakika ara verilir.
363 entry daha