• bu olaya bi baska bakis acisi da 6 yil önce dogan kuzenimin cocugunun konusma cagina gelmesiyle yasanmistir.
    adi ogul olan bu kardescik duydugumda tüylerimi ürepetecek sekilde konusmaya basladiktan kisa süre sonra abuk bi dilde biseler gevelemistir. kuzenle esi hödö ne diyo bu derken cocugun almanca konustugunu farketmislerdir.ailede de almanca duyabilecegi tekrarlayabilecegi biri bulunmamaktadir cocugun. en tirsinci ise cocugun söylediklerinin tercüme ettirilmesiyle cikmistir:

-beni helga'ya (atiyorum simdi tam hangi ismi söyledi hatirlamiyorum) götürün, karim nerde benim siz kimsiniz

sen kimsin diye sorduklarinda:
    -ben x, almanyanin y eyaletindenim, z yasindayim, helga'yla evliyim

cocuk bunlari arada sirada söylemekte ama bi yandan da yavas yavas yeni kisiligine alismaktadir.

kuzenler alir ogulu psikologa götürürler, yaw nedir bu olay derler...psikolog sakin bir daha ona asla gecmisiyle ilgili soru sormayin, unutucak zamanla der...

bu konuyla ilgili ilk entrymi girerken bu neden aklima gelmedi bilmiyorum ama galiba var evet...

(bkz: reenkarnasyon)
  • ölünce nereye mi gideceksin?
    doğmayanların yanına!...(bkz: seneca)
  • her halde ilk başımıza gelecek olan morga gitmek, oradan gasilhaneye uğrayip abdest tazelemek üstüne de gömülmek. araya otopside girebiliyor.

en azından benim bildiğim bunlar. gidipte dönen varsa deneyimlerini bizimle paylaşmasını dilerim.
  • olmaması daha korkutucudur.
  • dediler ki: “dünya hayatımızdan başka hayat yoktur. ölürüz ve yaşarız. bizi ancak zaman yok eder.” bu hususta onların bir bilgisi yoktur. onlar sadece zanda bulunuyorlar.
    casiye-24
  • hiçbir zaman birşey yok diyemeyiz,ama mutlaka birşeyler var.ali ihsan yavuz u şimdi anlıyorum :)
  • hayat.
  • eskiden ne olacagi umrumda degildi. ama simdi bilincin devam etmesini istiyorum. cunku annemi cok ozluyorum. onu bir daha goremeyecek olma dusuncesi beni kahrediyor. umarim bir yerlerde annem cok mutludur...
hesabın var mı? giriş yap