şükela:  tümü | bugün soru sor
  • "nasilolsa hepmiz bigun olecez, isi uzatmanin bi manasi yok diip", intihar etmek..**
  • "intiharda güzel olan, bunun bir karar olmasıdır. kendini yok edebilmek aslında çok göğüs kabartıcıdır. intihar kendinde olağanüstü bir fiildir. rilke'nin bahsettiği içimizdeki ölüm gibi, içimizde intihar da vardır. intihar düşüncesi, yaşamaya yardım eden bir düşüncedir. benim teorim budur. kendimden alıntı yaptığım için özür dilerim, ama bunu yapmam gerektiğini sanıyorum. intihar fikri olmasa kendimi uzun zaman önce öldürmüş olacağımı söylemiştim. ne demek istiyordum? hayatın sadece istendiği zaman bırakılabilmesi fikriyle tahammül edilebilir bir şey olduğunu. biz ne kadar istersek o kadardır. bu düşünce, ölgünleştirici ve bunaltıcı olmak yerine, coşku vericidir."
  • (bkz: aşk)
    (bkz: aşık olmak)

    hayır hayır o değil. 3 ay birlikte film izleyip seks yapmaktan bahsetmiyorum. "o"un varlığında yok olmaktan bahsediyorum. bunu mecazen değil gerçek anlamda söylüyorum. zihinlerin ve kalplerin tamamen birleşmesinden bahsediyorum. kendi benliğinin yok olması ve geriye sadece onun kalmasından.

    ha ben cesaret edemeyenlerdenim o ayrı. bunu bir defa hissedip o yoldan devam etmek gerçekten göt ister. ben almayayım teşekkürler. şimdi değil. belki sonra..