şükela:  tümü | bugün
  • olumsuz denilebilecek cümleleri daha pozitif söyleme. karşındakini incitmeden reddemeye yarayan davranış.

- safiye, akşama patlıcan musakka yapar mısın?
    - bu akşamın yemeği var, yarın akşama hazır olacak kocacığım...
    (hayır yapmayacağım demektense daha olumlu, daha seçeneksel yaklaşım)
  • kuantumcuların "bişeyi kırk kere söylersen olur" şeklinde özetlenebilecek yöntemi. evrene sürekli bir mesaj veriyorsun ve evren de sana istediğin şeyi sunuyor olayı bu. (yuh adamlar üstüne kitaplar yazıyor iki cümlede özetledim beee)
  • law of attraction a gonul vermislerin olmazsa olmaz i. her ne kadar olmazsa olmazsa da siz olur da olur diyin. o zaman olur gider. olumlama benim icin tam olarak budur.
  • hayatınızda ters gittiğini düşündüğünüz bir durumu iyiye çevirmek ya da dilediğiniz bir olay/durumu gerçekleştirmek için yapılan eylemdir. beyninize negatif mesajlar iletmek yerine, hayalini kurduğunuz imgeyi ya da olayı gerçekleşmiş gibi kabul ederek, zihninize resmini yerleştirirsiniz. bakış açınızı yönlendirmeyi öğrenerek hayatınızın direksiyonunu elinize almanızı sağlayan bir yöntemdir. uzun soluklu olarak sabırla tekrarlanan olumlamalar başarılı sonuç verir.
  • şaka gibi bir dille entry'ler giren yeni yazar. bunlar şaka olsun hadi kandırma bizi:

(bkz: #32405966)
    (bkz: #32417972)
    (bkz: #32508720)
    (bkz: #32508808)
  • yeni bir ekşi sözlük yazarı.
  • özellikle gece yatmadan önce ve sabah kalkıldığında yapılmasının daha faydalı olacağı belirtilen teknik, taktik.
    "ben her şeye yetebilecek güçteyim." de bir olumlama cümlesidir örnek vermek gerekirse.
  • 60 saniyelik bir zaman diliminde güldüren ve hatta krizlere sokan yazar.
  • dilek ve dualarda olumsuz anlam içeren kelime ve hatta ek bile kullanmamayı öğreten hede. gerçekten faydalı, iyi hissettiriyor.

örneğin;

- artık kimseyle kavga etmek istemiyorum

demek yerine,

-herkesle iyi geçiniyorum, herkes beni seviyor

demek daha iyi hissetmenizi ve sanırım karşı tarafa da bunu hissettirerek işlerin yoluna girmesini sağlıyor.

gece uyumadan önce ve sabah uyanır uyanmaz yapılması tavsiye ediliyor.

rahat, hayatı yetecek kadar ciddiye alan bir halet-i ruhiyeye sokuyor. anlayışlı oluyorsunuz ve insanların garip kaprisleri, kompleksleri ve hırsları sizi güldürüyor.

hamiş: evet, doğru tahmin. onca depresif entry den sonra bir akıl hastanesine kapatıldım ve bu satırları kulağına kalem soktuğum hasta bakıcının akıllı telefonundan yazıyorum. *