şükela:  tümü | bugün
 • bugüne kadar hiç, masumca yapıldığına şahit olmadığım eylem. hep bir şeylerin üzerini örtmekle, dışsallaştırmakla, aklamakla beraber ilerliyor, istisnasız. soma faciasını siyasete alet etmeyin, özgecan'ın katlini siyasete alet etmeyin, hande kader'in katlini siyasete alet etmeyin, kadın cinayetlerini siyasete alet etmeyin, üç beş ağacı siyasete alet etmeyin, lgbt intiharlarını siyasete alet etmeyin, neredeyse kürt sorununu da siyasete alet etmeyin diyecekler arsızlar. siyasetin konusu ne acaba? astronomi gibi bir şey mi sanıyorsunuz anlamadım.
 • orospu çocukluğudur.

  siyasete alet etmek değildir bunun adı, hesap sormaktır hesap!
  onu da alın elinden insanların, onun için de böyle piç piç yavşak yavşak heştegler açın utanmaz pezevenkler.

  öldürüleni
  tecavüz edileni
  yakılanı
  koruyacağına hala iktidarı, sorumluluları, pardon, sorumlu olduğundan bi haber sorumsuzları koruyun şerefsizler!
 • olumler uzerinden siyaset yapanlarin kurdugu cumle.
 • ülkenin son yıllardaki bütün toplu ölümlü vakalarında siyasi bir yön olduğu için geçersiz önermedir.
 • bu olay bir el tabut üstünde diğer elde mikrofon ile miting yaparken geçerliliğini yitirmiştir.
 • muhtemel bir aktrol beyanıdır.

  fıtrat'a alet edeceğiz di mi sayın amk?
 • bildiğiniz gibi gelişmiş ülkelerde yaşlı nüfus, genç nüfustan fazladır. ülkemizde genç ölüm sayısına baktığımızda, korkutucu bir gerçekle karşılaşıyoruz; bunlar ülkedeki gençleri yok ederek gelişmeye çalışıyorlar. evet bunun başka bir açıklaması olamaz ve çıkıp da böyle bir açıklama yapsalar şaşırmayacak hale geldik.

  (bkz: toplumsal cinnet)
 • amına koduğumun siyaseti tv dizilerine bile karışsın ama biz ölürken siyaseti alet etmeyelim demektir.
 • siyasete alet eden yok zaten a.q. biz bu memlekette bazı şeyleri başaramıyoruz arkadaş, kalın kafalıyız olayları ayırt edemiyoruz, haklarımızı korumayı, kadınlarımızı korumayı,çocuklarımızı korumayı,hayvanlarımızı ve ağaçlarımızı korumayı, hiçbir şeyi bilmiyoruz.
  bir bira içerken iki tane devlete ısmarlıyorsak eğer, bir araba alırken iki tanesini haraç olarak veriyorsak, dünya'nın en pahalı benzinlerinden birini kullanıyorsak, sokayım siyasetine sokaklara dökülüp vatandaşlık bilinciyle hakkımızı aramamız gerekirken, hakkını arayanı huzur bozan olarak nitelendiriyoruz.

  hadi bunlar ekonomik meseleler. insanlarımız ölüyor lan!! canlar gidiyor, ocaklar sönüyor a.q!!! madenci göçüğün altında kalıyor önlemler alındı mı diye sormaya kalkıyoruz, hemen bir gruptan bir ses ölüler üzerinden siyaset yapmayın.
  deprem oluyor, insanlar ölüyor, ulan bu binalar denetlenmedi mi diyoruz, gene aynı ses, ölüler üzerinden siyaset yapmayınız!! insanlar aç kalıyor açıkta kalıyor, ulan arkadaş bir deprem vergisi vardı o paralarla şu insanlara ev falan sağlayın diyoruz, biz o paralarla yol yaptık diye cevap verip adeta bizle dalga geçen iktidar değil de aynı tepkiyle biz suçlu oluyoruz.

  şehrin göbeğinde bomba patlıyor, arkadaş bu ne biçim devlet nasıl güvenlik alamaz diyoruz ki; gene o iğrenç cümle. ölüler üzerinden siyaset yapıyor hainler!!

  yangın çıkıyor, küçücük çocuklar ölüyor. o yangın merdiveni ne işe yarar lan diyoruz, bu çocukların katili ihmalkarlardır diyoruz, hoop aynı ses ölüler üzerinden siyaset yapıp ortalığı bulandırmayın, bu yas gününde birliğimizi beraberliğimizi bozmayın!!

  evet a.q madem adını siyaset yapmak koydunuz biz bunu yapıyoruz. maden göçüğünde kalan işçinin de, otobüs beklerken patlayan yurttaşların da, bugün yanan küçücük çocukların da ölüm sebepleri ihmallerdir ve katilleri de bu ihmallere neden olanlardır.

  bugün olmasa da bir gün bu katillerden hesap sorulur elbet. birlik ve beraberliğe elbette çok ihtiyacımız var ve bunu sağlamak için tek yapabileceğimiz şey hesap sormak ve sorumluların hesap vermesini sağlamaktır.
 • siyasi olarak sıçtık (çıkarlarımız için bunlara göz yumduk) şimdi de sıvıyoruz (birkaç kişi öldü diye siyasi çıkarlarımızdan vazgeçecek değiliz) fazla uzatmayın demektir!