• bugüne kadar hiç, masumca yapıldığına şahit olmadığım eylem. hep bir şeylerin üzerini örtmekle, dışsallaştırmakla, aklamakla beraber ilerliyor, istisnasız. soma faciasını siyasete alet etmeyin, özgecan'ın katlini siyasete alet etmeyin, hande kader'in katlini siyasete alet etmeyin, kadın cinayetlerini siyasete alet etmeyin, üç beş ağacı siyasete alet etmeyin, lgbt intiharlarını siyasete alet etmeyin, neredeyse kürt sorununu da siyasete alet etmeyin diyecekler arsızlar. siyasetin konusu ne acaba? astronomi gibi bir şey mi sanıyorsunuz anlamadım.
  • orospu çocukluğudur.

siyasete alet etmek değildir bunun adı, hesap sormaktır hesap!
    onu da alın elinden insanların, onun için de böyle piç piç yavşak yavşak heştegler açın utanmaz pezevenkler.

öldürüleni
    tecavüz edileni
    yakılanı
    koruyacağına hala iktidarı, sorumluluları, pardon, sorumlu olduğundan bi haber sorumsuzları koruyun şerefsizler!
  • bu olay bir el tabut üstünde diğer elde mikrofon ile miting yaparken geçerliliğini yitirmiştir.
  • "şehit çocuğuyla maça gidince çocuklar siyasete alet edilmiyor ama ölen çocukların hesabı sorulunca çocuklar siyasete alet ediliyor."

.

kaynak

.
  • benim siyasi partim bu boku yedi demektir.
  • embesil beyanatıdır ve ona çok güzel laflar hazırladım.
    bak gerizekalı devletin ortaya çıkış kökeninde şu mantığın olduğu varsayılır zamanında insanlar "aq biz böyle her olayda birbirimizi kesiyoruz, güçlü olan hemen zayıfa saldırıyor, kaos ortamı var, herkes korku içinde bari biz üst bir yapı yaratalım ve yapı bizim can mal özgürlüklerimizi korusun bu haklarımıza saldıranları da cezalandırsın."demişler kurgusal olarak.hiçbir şey anlamadın dimi olsun ben yine malum şahısa anlatır gibi anlatmaya devam edeyim.bu yapı yani devlet kendisini yaratan bu bireyleri korumak zorunda koruyamazsa sike sike sana bana bunun hesabını da vermek zorunda.ölümler eğer o senin yarattığın devletin hükümetinin bir zaafiyetiyse bunu herkes konuşur siyasetini de yapar hatta bu zaafiyet devam ederse direnme hakkına sahip olur bu onun en doğal hakkıdır.anladın mı? hiç sanmıyorum.
  • amına koduğumun siyaseti tv dizilerine bile karışsın ama biz ölürken siyaseti alet etmeyelim demektir.
  • siyasi olarak sıçtık (çıkarlarımız için bunlara göz yumduk) şimdi de sıvıyoruz (birkaç kişi öldü diye siyasi çıkarlarımızdan vazgeçecek değiliz) fazla uzatmayın demektir!
  • bildiğiniz gibi gelişmiş ülkelerde yaşlı nüfus, genç nüfustan fazladır. ülkemizde genç ölüm sayısına baktığımızda, korkutucu bir gerçekle karşılaşıyoruz; bunlar ülkedeki gençleri yok ederek gelişmeye çalışıyorlar. evet bunun başka bir açıklaması olamaz ve çıkıp da böyle bir açıklama yapsalar şaşırmayacak hale geldik.

(bkz: toplumsal cinnet)
hesabın var mı? giriş yap