aynı isimde "ölümlü dünya (film)" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün
  • canımsın sen bu belli
    sen benim taa canlarımdan da cansın
    kuşsun sen kuş, benim biricik düşlü kuşumsun sen
    sen şu bedenim de bensin, üstelik canımın da en canısın sen
    en iç, en dip, en köşe
    kuşkunun kuşlarıyla sevişiyorsa aşk büyüsü
    gölgeler uçuşuyor, hisler tutuşuyorsa ansızınacının avuçlarında tuzsuz gülüşlerinin buharı
    ve dayanç bulvarları sımsıkı kıvrılan bir tebessümle kaplıysa artık
    hasrete boyanmışsa düş davulları
    hoyratsa, tutkunsa, yutkunuyorsa telaş....

edit : imla
  • -ölümlü dünya.
    +taabi yaaa..
    -bakalım bir daha gelecek miyiz şu dünyaya?
    +taabi yaaa..
    -gelsek de ne olarak gelcez kimbilir?
    +taabi yaaa..
    -ama aynı şeyi karılarımız yapsa, keseriz
    +taabi yaaaooooo.. bak anlaşalım ben kadın madın kesemem haa! ben tavuk bile kesemem!
    -sen merhametlisin
    +ben vururum karıyı olur biter.
    -hahaha

(bkz: devekuşu kabare)
  • 10 15 dakikalık periyodlarla düşünülmesi gereken dünyanın en hakiki sözü.

yaşam felsefesi olarak benimsenirse karamsarlık şöyle dursun, insanı sevdiklerine yaklaştırıp depresyon ve anksiyeteden uzak tutması işten bile değildir.

en yakınlarımızı kıçı kırık egolarımız yüzünden de kırmamış oluruz böylelikle...

ölümü düşünen, zamanın değerini de bilir. değerini bilen de onu doğru kullanır zaten.
  • cekirdek aile ya da yakin cevreden birinin olmesi durumunda gercek anlami kavranabilecek deyis. kusluklerin, kizginliklarin ve kavgalarin manasiz oldugunu ifade eder.
  • özellikle film olanı için entry giren yazar arkadaşlarımızın ölümlü dünya (film)başlığına gitmesi gereken başlık.
  • her şeyin fani olduğuna ne zaman kani olunur?
    paranın, makamın, gücün kalıcı olmadığını toprağın altına götürülmediğinin ne zaman farkına varır insan?
    kalp kırmaktan, gönül incitmekten, hak yemekten ne zaman korkacak insanlar?

sorular manasız olmuş olabilir, zira insanlar dünyanın fani, ölümlü olduğunun farkında olsalardı bunca acı olur muydu yeryüzünde?

yazık...
    kırdığımız bir gönülden bile özür dileyemeyecek kadar aciziz.
    her devrin adamı olacak kadar omurgasızız, birilerinin arkasından yalan yanlış konuşup sonrasında gelip yüzüne bakacak kadar şeref yoksunuyuz.
    ve ne acı ki bu karaktersizler her yerdeler, kendilerinin şeref kavramına olan ıraklıklarını başkalarına da bulaştırabilecek bir konumdalar.

bir tane omurgalı insan olmaz mı peki bunca namerdin olduğu yerde?
    şeref yoksunu olan karaktersize ağzını açıp sen kimsin be, ne biçim konuşuyorsun diyebilecek bir şerefli yok mu?

evet yokmuş.
    çünkü herkes dünyanın ebedi olduğunu düşünüp dünyevi çıkarlarının derdine düşmüş, güçlü olan kimse onun nabzına göre şerbet vermeye alışmış insanoğlu...
    bir omurgalı çıkıp da haksızlığa dur diyemiyorsa, bir omurgalı çıkıp da namussuzluk edene dur diyemiyorsa,
    vay ki ne vay halimize.

ölüm mü demiştik?
    evet ölümlü dünya ama biz inananlara ve dürüst olanlara değil; diğerlerine...
    zira bizler yanımızda bu dünyada da kullandığımız dürüstlüğümüzü alıp giderken diğerleri paralarını, güçlerini ve makamlarını alamadan gelecekler.
    ve evet her şeyleri ölecek onların, şerefsizlikleri ve namussuzlukları bile.
    iyilik kazanacak, elbet kazanacak.
  • gülmekten çenem yoruldu, göz pınarlarım kurudu. abi ben bu filmi nasıl atlamışım.

ef sa ne! elinize sağlık harikasınız. birkaç kez izlerim ben bunu.
  • en balon filmlerden biridir. youtube için uygundur. parça parça güzel skeçleri olabilir ama birleşince hiç bir şeye benzemeyen bir film olmuştur. sözlükte bundan kat be kat güzel filmler yerden yere vurulurken bu filmin bu kadar övülmesini hiç anlayamadım. bir mermer merve sahnesi var ki başkası yapsa dalgası geçilir bu filmde millet öve öve bitiremiyor.
  • o kadar güzeldir ki bundan 30-40 sene sonra hala ara ara izlenen filmlerden biri olacaktır.
  • sertab erenerin sakin ol isimli albümünün ayni isimli sarkisinda bahsi gecen dünya...