şükela:  tümü | bugün
  • dizideki en çok sevilen karakter olması şart olmayan kişidir*. gerek ölüm şekli, gerekse de zamansızlığı gibi faktörlerle dizideki varlığı çok da önemsenmeyen, hatta sevilmeyen kişiler de olabilir bu. nice baba yiğitlerin tavuk gibi doğrandığı dizide onca favorime rağmen nedense beni en çok şu ikisi etkiledi:

(bkz: barristan selmy)
    (bkz: ygritte)

https://www.strawpoll.me/18026129

edit: anket eklendi.
  • (bkz: ned stark) anlatmaya gerek yok.
  • (bkz: jorah mormont)

--- spoiler ---

aşık olduğu, ömrünü adadığı, asla vazgeçmediği kraliçesini korurken, onun yanı başında, onun kolları arasında, onun güvende olduğunu bilerek öldü. tam ölmek istediği gibi öldü aslında ama bende ciğer filan bırakmadı... aklıma geldi yine hüzünlendim...

kendisi için şöyle müthiş bir video yapılmış, izleyip izleyip ağlamalık tam...

--- spoiler ---

(bkz: petr baelish)

namı diğer littlefinger... başlık "en çok üzülünen" dediği için jorah'ı yazmıştım ama littlefinger'a da çok üzülmüştüm. gerçi o da hak ettiğini buldu bu kadar ortalığı karıştırırsan normaldir çok bile dayandı ama keşke 8. sezona atabilseydi kendini, varys'le son bir söz düellolarını görmeyi çok isterdim...
  • hiçbiri.hepsi yedikleri bokların cezasını bir bir çekmiştir. aq amma empati kurdunuz diziye lan.

zorunlu dip not: ejderhalar lan!ejderhalara üzülmüştüm valla.sonuçta hayvan abi bunlar.sahibi orospu çocuğu gibi yetiştirirse bunlar da vahşi oluyor.

zorunlu edit: bazı arkadaşlar “o da mı haketti bu da mı hak etti?” gibi serzenişlerde bulunuyorlar haklı olarak. evet bir takım kayıplarımız oldu haklısınız bu konu da ben de çok rahatsızım.
  • obereyn... ve mount şerefsizinin kafaya göze takık olduğunu da gösteriyor obereyn'in ölümü. ölümüne en sevindiğimiz karakter dense de kesinlikle ta kendisi.
  • tartışmasız; ned stark
    son sezon, ilmek ilmek işlenen karakterlerin içine bir güzel sıçan dizi, iyi ki ned stark'ı en başında öldürmüş. yaşasaydı belki ona da üzülmezdim. belki de diziyi izlemeye devam etmezdim. bilemiyorum.
  • (bkz: jon snow)

hangimiz malum sahnede balyoz yemiş gibi olmadık?
215 entry daha