şükela:  tümü | bugün
 • cehennem korkusuyla kendini tutan bazı kuş beyinlilerin kabul ettiği taktirde suç oranının artmasına yol açacak düşüncedir.

  aynı mantıkla cennet için hayırseverlik yapanlarında bunu keseceklerini düşünmekteyim.

  edit: gerci hayırseverlik yaptıklarıda yok ya neyse. anca 100 metrede bir cami yaptırırlar.
 • aslında her şeyin o zaman başlayacağına gerçekten inanılsa, işte o zaman dünyanın pozitif anlamda bambaşka bir yer olmasına sebep olacak gerçek.

  dünya bombok bir yerse, sebebi, oraya inanmayıp da inanıyormuş gibi görünenlerin ve bunun üzerinden başkalarını sömürenlerin yüzündendir.

  bitecek ya da bitmeyecek deyip, kendi halinde olan ve başkası üzerinde bir derdi olmayan bir kimseden kime ne zarar gelebilir ki.
 • kimilerinin kabullenemediği ya da inanmak istemediği yegâne gerçektir. ölüp gideceksek ve herşey bitecekte yok olacaksak herkes her istediği şekilde davransın da cehennemi dünyaya getirelim o zaman. bana göre kişi ne kadar ateistim dese de içinde bir yerlerde biraz da olsa ölünce yok olup gitmeyeceğine dair inanç vardır.
 • hayattaki en büyük tesellim. ne iş kalacak, ne beşeri ilişkiler, ne sosyal ağlar, ne geçim derdi, ne yıllardır geçmek bilmeyen kronik iç sıkıntısı.

  öyle bir bitecek ki, bir zamanlar yaşamış olduğunu bile hatırlamayacaksın. hatırlamak nedir onu bile hatırlamayacaksın.