• aslinda ne sozleri asmistir, ne de muzigi.. cok da orjinallikten bahsedilemez gercekten ama sasirtici bir bicimde gonullere taht kurmustur bu sarki. en mutlu halinizdeyken bile huzunlenirsiniz. nedeni vokalin sesinin ictenligi olabilir diye dusunmekteyim.
  • üniversiteye başladığım yıl bu şarkı patlamıştı. yıl 2005, mevsimlerden sonbahar, aylardan ramazan'dı. bir de yalan bir hikayesi vardı şarkının, yok solist sevgilisini başka biriyle elele görmüş de, acısını mısralara dökmüş de falan filan. biz de kek gibi hikayeyi yemişiz anasını satayım. harbi salakmışız.
  • allahım kör et beni kıvamında bir şarkıdır. ama şener şen bu kıvamı daha bir iyi tutturmuştur.
    şener şen :
    "allahım kör et beni, allahım kör et beni
    görmeyeyim bir daha, o yarin ettiğini"

seksendört :
    "sevdiğimi başkalarıyla göreceksem eğer
    kör olsun bu gözler, görmeyeyim bir daha"
  • ilk arabesk rock çalışması olduğu için müzik tarihindeki yeri özeldir.
  • hikayeli şarkılarımızdan biri ;
    rivayete göre bi hanımkızımız bi beyoğlumuzla beraberken bu beyoğlumuzu başka bir beyoğlumuz ile boynuzlar sonra da ilk beyoğlumuzu beraber boynuzladığı beyoğlumuzuda üçüncü bi beyoğlumuzla boynuzlar sonra bu ilk boynuzlanan ile ikinci boynuzlanan arkadaşlar kanki olup bi grup kurarlar ve bu acıklı şarkıyı yaparlar...
  • 2005 senesinin sonlarında aşk acısı çeken taşra gençliğinin yaralarına kor basmış şarkıdır.

hayalet sevgilim şarkısı ile irem'in prim yapması da aynı dönem olduğuna göre baya zor bir süreçten geçmişiz demek. genel olarak duygulu biri olmadığımdan rahat atlatmışım lan bu dönemleri. neyse.

ek olarak, bu şarkı o yıllarda çektirilen karışık mp3 cdlerine komple grup 84 albümüne dahil olarak değil, cd içeriğindeki karışık klasörünün içindeki bir şarkı olarak dahil olmuştur.
  • ilk aşk hikayemin bitiş şarkısıdır efendim.

hayalet sevgilim'le başlamış, ölürüm hasretinle ile bitmişti.

başlayışında da hayır yoktu ya neyse. ahh ahh. ne aşklar yaşamışım bee...

şarkılar olmasa unutulup gidecek...
  • 2005-2008 yılları arasına damga vurmuş şarkı. arabesk rock ekolünün ilk eserlerinden olan bu şarkı, aşk acısı çeken üniversite öğrencilerinin ve internet kafelerin vazgeçilmeziydi.

yıllar sonra şimdi tekrar duyunca duygulandım ulan...

edit: kardeşi vardı birde bunun (bkz: hayalet sevgilim).
  • bugün kadıköy'de beşiktaş iskelesinin önündeki çingene çocukların darbukayla çalıp söylediği parça.(bkz: orijinalinden iyi olan coverlar)
  • bitmemiş hüzünlerle henüz başlamamış hasretleri en derinlere kağıt kesiği misali özenle yerleştiren şarkı...
hesabın var mı? giriş yap