şükela:  tümü | bugün
 • "time is money, omax is fashion" sloganına sahip isviçreli bir saat üreticisi.
 • 20 sene sonra tekrar türkiye pazarına dönmeye geçen sene karar verdiğini duyduğum, 50 yaş üzeri grubun çok iyi bildiği, 1946'da kurulmuş meşhur, isviçreli saat markası. duyduk ama henüz gelen giden yok. gene yersiz bir dedikodu zannımca.

  zamanında isviçrenin en çok adette ihraç edilen markası olmuş, babamın amcamın dedemin de taktığı saat. meseleden dedeme bahsedince aah çok para kazandık omaxtan zamanında gibi tepkisiyle "omax is money" sloganı zihnimde canlandı.

  omax spaceman koleksiyonu ile saat efsaneleri arasında yerini almıştır. hala ikinci elleri satılır bu saatin dünya pazarında. 50. yılında tekrar piyasaya sürerler diye heyecanla bekledim ama nafile...
 • en uygun fiyata en güzel saatleri alabileceğiniz markalardan biri. saatleri fonksiyon olarak pek fazla özellik sunmazlar fakat kasaları oldukça sağlamdır ve estetik olarak göze hoş gelen tasarımları vardır.
 • uvt firması tarafında türkiyeye getirilmiş. www.omaxsaat.com

  marka eski klasik tarzının dışında sportif ve elegant bir çok model de üretmiş. güzel olmuş.
 • babamın ben daha ortaokula giderken verdiği 2-3 omax sayesinde başladı saat hastalığım.
  saatler o yaşımızda bileğimize takoz gibi kocaman kocaman dururdu ama ben bayılırdım bu otomatik makinenin salladıkça kendiliğinden çalışmasına, kadranına, metal bağ dokulu kordonuna.
  geçen yıl kadıköyde bir saatçide denkgeldim, nasıl hoşuma gitti...
  aldım bi tane.
  yine alırım.
  hayatımda durmadan saat aldım.
  adamın has aksesuarıdır saat.
  dedim miydi önce.
  muhakkak demişimdir.