şükela:  tümü | bugün
  • rize’de 4 yaşındaki ömer asaf kayış teşhisi konulamayan hastalık yüzünden yatağa ve cihazlara mahkum yaşıyor. çocuğunun hastalığına çare arayan kayış ailesi yaşadıkları ekonomik sıkıntıların önüne geçmek için yardım bekliyor.

--- spoiler ---

ömer asaf, ekim 2015 bir anda ağlamaya ve morarmaya başlaması ile önce acile oradan da ambulans uçakla ankara’ya götürüldü. trabzon samsun ve ankara hattındaki özel devlet hastanelerinde geçen 3 yıl boyunca mide kanamasından ataklara kadar türlü badireler atlatan ve kafasını tutamaz hale gelen, solunum cihazına bağlı kalan ömer asaf’ın rahatsızlığına bir teşhis konulamadı. anne suna kalender kayış geçirdiği zorlu süreci anlatırken duygu dolu anlar yaşarken çocuğunun hastalığının teşhis edilmesini istedi.

kayış “5’inci ayına kadar normal bir çocuktu. 5’inci ayında bir anda ağlamaya ve morarmaya başladı., hastaneye kaldırdık. ambulans uçakla ankara’ya sevk edildik. çeşitli tetkikler yapıldı, ama teşhis konulamadı. eve sevk edildik. ilaç tedavisi almadığımız halde bayağı toparlamaya başladı. kafasını tutmaya ağzından yemeye ellerini hareket ettirmeye başladı. 1 yaş aşılarından sonra 6 ay kadar ateşlenme süreci oldu. mide kanaması geçirdi. ktü’ye gittik, oradan da ankara’ya sonra ilaç yan etkisi ile samsun’a gittik. gittiğimiz hastanelerde birçok gen, metabolik taramalar yapıldı, ama bir tanı konulamadı” dedi.

kayış ailesi medikal bakım malzemeleri ve giderleri karşılamak için yardım kampanyası başlattık rize valiliğinden alınan izinle hesap açan aile ömer asaf için sizlerden yardım bekliyor.

https://youtu.be/r4clwt7ag9m

https://www.gazeterize.com/…-misiniz-h13949808.html

--- spoiler ---

not:aileyle en ufak bir yakınlığım tanışmışlığım yoktur.haberi okuyunca gözlerim doldu.ekşide belki yardımcı olan çıkar umuduyla başlık açtım.
  • inşallah bir an önce teşhis konurda yavrucak çok acı çekmeden doğru tedaviyle iyileşir. up up up
  • bir an önce sağlığına kavuşması dileğiyle.az çok demeden yardım edelim.
  • her prosedür yerine getirilmiş. peki yardım için neden bekliyoruz?