şükela:  tümü | bugün
 • acilen kilo alması gereken 2.13 lük center.
 • basketbolu her geçen gün büyüyen 1986 doğumlu pivot. 8 aralık 2007 alpella-efes pilsen maçında 25 sayı, 14 ribabunt, 6 asistlik performans sergileyerek takımının 98-92'lik galibiyetinde başrol oynamış, ayrıca ne kadar ciddi bir oyuncu olduğunu göstermiştir. 2007 nba draftine girecek olan ömer'in bu performansı sürer ve nba scoutlarından da gerekli ilgiyi görürse 1. turun sonlarında seçilme olaslığı yüksek olduğu söylenmektedir. iyi bir basketbolcu olmasının yanısıra efendi ve sakin bir kişiliğe sahip olması, daha iyi yerlere gelmesi için temennilerimizi artıran bir nedendir. fenerbahçe ülker'in efsane (!) koçu bogdan tanjevic'in kulakları çınlasındır.

  edit: efes pilsen maçının akabinde fenerbahçe ülker, semih erden'in sakatlığını öne sürerek ömer aşık'ı alpella'dan aldı. bu hareket de insana "oh ne ala beko basketbol ligi imiş" dedirtiyor. istemeyince ver, istediğin zaman al. şu vakte kadar alpella'yla oynayan takımların günahı neydi peki?
 • bogdan tanjevic'in türk basketbolunu katletme girşimlerinin muhtemelen son halkası olacak genç ve yetenekli basketbolcu. basketbola bu kadar geç yaşta başlamasına karşın alpella da efsane altyapı kocu aleaddin yakan ın elinde günden güne gelişen, yıldızlaşan ve daha 3 gün önce efes e karşı sergilediği 25 sayı 14 ribaund ve 6 assistlik performansıyla yıldızlaşan ömer'i fenerbahçe nin muhtemelen benchine, ve hatta tıpkı oğuz savaş gibi gasper vidmar'ın arkasına çekmek, ancak tanjevic gibi bir türk basketbolu düşmanının aklına gelebilecek bir fikirdir. fenerbahce ulker'e geri çağrılma gerekçesi olarak da semih erden in 1 ay sürecek sakatlığı gösterilmiştir. hıncal uluc lisanıyla konuşmamız gerekirse:
  - eeyyy tanjevic efendi, 1 ayda hangi oyuncu bir euroleague takımına uyum sağlar da ve hatta alpella da aldığı süreleri aynen yakalayabilir? soruyorum sana, semih dönünce nolacak? semih mi benchte bekleyecek, oğuz mu, yoksa ömer aşık mı? hangisi yedek bekler bilemem ama şurası aşikar ki sen sloven hemşehrin vidmar a yatırım yapmaya devam edeceksin. mirsad'ı da kenarda oturtacak halin yok, e tek yol kalıyor geriye, ömer i tekrar alpella'ya göndermek. sormazlar mı adama o zaman, eeeyy tanjevic efendi, madem geri gönderecektin, neden bu çocuğun alpella'daki muhteşem ritmini bozdun diye? burdan türkiye basketbol federasyonu başkanı turgay demirel e ve fenerbahçe başkanı aziz yıldırım a sesleniyorum. ömer aşık da elden gitmeden durdurun bu tanjevic denen türk basketbolu düşmanını.

  buyur haşmet, söz senin....

  - umarım yanılıyoruzdur hıncal abi
 • faul atislarini ve savunmasini gelistirdigi takdirde cok yakin bi zaman sonra hem avrupada daha sonrasinda da nba de onemli pivot oyuncularindan biri olacak genc yetenek
 • fb ülker ile kariyerinde ilk kez euroleague maçı oynayan, takıma yabancılık çekmeyen, sezon sonuna kadar bu takımda kalmasını dilediğim oyuncu. (elbette semih de en kısa zamanda iyileşir umarım, ona bir garezim yok)
 • özellikle reb ortalamalarıyla sureklı dikkatimizi çeken en sonunda fb-ülkere transfer olmasıyla gün yüzüyle izleyebildiğimiz genç yetenek, yeni nba yolcumuz. biraz daha kuvvet kazanması ve oyun açısından pişmesiyle birlikte zor durdurulur bir adam olacagı belli. ziyan edilmez inşallah olmadık adamların elinde...
 • 20 aralik 2007 fenerbahce ulker fc barcelona macinin ikinci yarisinda canavara donu$en bir ufak dr. jekyll. fener maci kaybetti ama inanilmaz iyi sicrayan gencecik bir uzun kazandi.
 • semih sakatlıktan dönünce alpella'ya dönecek basketbolcu. sonra mesela gasper vidmar sakatlanırsa geri çağırılacak, vidmar iyileşince alpella'ya yollanacak basketbolcu. sonra mesela o dönem fenerbahçe uzaktan yakından alakası olmayan tanjevic'in tavsiye! leriyle beşiktaş yerine fenerbahçe'ye transfer olan oğuz savaş sakatlanırsa fenerbahçe ülker'e geri çağırılacak oyuncu. ne ala memleket!
 • potaya yakın yerlerde top aldığında, lafı fazla uzatmadan "zban!" diye içine vuran, osmanlı tokadı gibi blokların adamı.ben uzun zaman sonra bir türk basketbolcuyu izlemekten bu kadar heyecan duyuyorum.çıktığı ilk euroleague maçında pota altını real madrid'e dar edip, 5 blok yaptı.daha birkaç hafta önce(alpella'dayken) efes'e 25 sayı attı.kilo alıp biraz daha kalıplı hale geldiği, yüzü dönük şutu sokabildiği ve serbest atış yüzdesini geliştirmeye başladığında, iddia ediyorum durdurulamayacak.

  fenerbahçe ülker, gasper vidmar'a silah zoruyla tecrübe kazandırmaktan vazgeçip, bu adamı bir an önce doğru dürüst işlemeye başlamalı.
 • nba oyuncusu olacağının sinyallerini veren basketbol zekası yüksek oyuncu. uzun kollara sahip iyi bir atlet lakin asıl etkileyici yanı oyun sezgisi ve oyun zekası. basketbolda toy ve uzun bir pota altı oyuncusu dış oyuncuları potaya gitmeye teşvik eder. yer nba ise topu eline alan dış oyuncu pota altına gittiği zaman kendisini bloklamak isteyecek toy uzunu görünce "bu gece benim gecem, bu gece bizim gecemiz" diyerek potaya yönelir maç sonunda posterini imzalar. yer avrupa ise yeterince atlet olmayan fakat potansiyel kara murat filmi figüranı olan çakal dış oyuncular toy uzunu görünce iki atış kazanmak için içeriye girerler ve umumiyetle önce bir yardımcı oyuncu ödülü sonra iki atış kazanırlar. hal böyleyken barcelona maçında dış oyuncular tövbekar oldu sinemaya küstü. yaptığı blok sayısı işin görünen yüzü asıl etkileyici olan yüklenen oyunculara ben altı yaşımdan beri basketbol oynuyorum mesajını verip içeriye kendi rızalarıyla gelmemeleri sağlaması ve takımını maça ortak etmesidir. final four adayı olan barcelona'nın pivotu mario kasun ise esasen nba kalibresinde bir oyuncu olup kendi isteğiyle oynamak için avrupa'ya gelenlerdendir ve o dahi ömer karşısında afalladı, kaçak güreşti. roma maçında ise alan savunmasının ortası tamer oyguç'tan bu yana ilk defa bu kadar iyi ve akıllıca savunuldu. iki nba oyuncusu çıkaran meşhur yetmiş dokuz kuşağından bu yana ilk defa bu kadar heyecan veren genç bir oyuncu gördüm o derece.
hesabın var mı? giriş yap