şükela:  tümü | bugün
 • 1986 doğumlu, 2.11 boyunda, fenerbahçeli pivot. bu zamanlarda iş yapacak ince uzun pivotlardan
 • acilen kilo alması gereken 2.13 lük center.
 • basketbolu her geçen gün büyüyen 1986 doğumlu pivot. 8 aralık 2007 alpella-efes pilsen maçında 25 sayı, 14 ribabunt, 6 asistlik performans sergileyerek takımının 98-92'lik galibiyetinde başrol oynamış, ayrıca ne kadar ciddi bir oyuncu olduğunu göstermiştir. 2007 nba draftine girecek olan ömer'in bu performansı sürer ve nba scoutlarından da gerekli ilgiyi görürse 1. turun sonlarında seçilme olaslığı yüksek olduğu söylenmektedir. iyi bir basketbolcu olmasının yanısıra efendi ve sakin bir kişiliğe sahip olması, daha iyi yerlere gelmesi için temennilerimizi artıran bir nedendir. fenerbahçe ülker'in efsane (!) koçu bogdan tanjevic'in kulakları çınlasındır.

  edit: efes pilsen maçının akabinde fenerbahçe ülker, semih erden'in sakatlığını öne sürerek ömer aşık'ı alpella'dan aldı. bu hareket de insana "oh ne ala beko basketbol ligi imiş" dedirtiyor. istemeyince ver, istediğin zaman al. şu vakte kadar alpella'yla oynayan takımların günahı neydi peki?
 • sezon ortasında, kiralık verildiği alpella'dan fenerbahçe üker'e dönmüştür
 • bogdan tanjevic'in türk basketbolunu katletme girşimlerinin muhtemelen son halkası olacak genç ve yetenekli basketbolcu. basketbola bu kadar geç yaşta başlamasına karşın alpella da efsane altyapı kocu aleaddin yakan ın elinde günden güne gelişen, yıldızlaşan ve daha 3 gün önce efes e karşı sergilediği 25 sayı 14 ribaund ve 6 assistlik performansıyla yıldızlaşan ömer'i fenerbahçe nin muhtemelen benchine, ve hatta tıpkı oğuz savaş gibi gasper vidmar'ın arkasına çekmek, ancak tanjevic gibi bir türk basketbolu düşmanının aklına gelebilecek bir fikirdir. fenerbahce ulker'e geri çağrılma gerekçesi olarak da semih erden in 1 ay sürecek sakatlığı gösterilmiştir. hıncal uluc lisanıyla konuşmamız gerekirse:
  - eeyyy tanjevic efendi, 1 ayda hangi oyuncu bir euroleague takımına uyum sağlar da ve hatta alpella da aldığı süreleri aynen yakalayabilir? soruyorum sana, semih dönünce nolacak? semih mi benchte bekleyecek, oğuz mu, yoksa ömer aşık mı? hangisi yedek bekler bilemem ama şurası aşikar ki sen sloven hemşehrin vidmar a yatırım yapmaya devam edeceksin. mirsad'ı da kenarda oturtacak halin yok, e tek yol kalıyor geriye, ömer i tekrar alpella'ya göndermek. sormazlar mı adama o zaman, eeeyy tanjevic efendi, madem geri gönderecektin, neden bu çocuğun alpella'daki muhteşem ritmini bozdun diye? burdan türkiye basketbol federasyonu başkanı turgay demirel e ve fenerbahçe başkanı aziz yıldırım a sesleniyorum. ömer aşık da elden gitmeden durdurun bu tanjevic denen türk basketbolu düşmanını.

  buyur haşmet, söz senin....

  - umarım yanılıyoruzdur hıncal abi
 • faul atislarini ve savunmasini gelistirdigi takdirde cok yakin bi zaman sonra hem avrupada daha sonrasinda da nba de onemli pivot oyuncularindan biri olacak genc yetenek
 • fb ülker ile kariyerinde ilk kez euroleague maçı oynayan, takıma yabancılık çekmeyen, sezon sonuna kadar bu takımda kalmasını dilediğim oyuncu. (elbette semih de en kısa zamanda iyileşir umarım, ona bir garezim yok)
 • özellikle reb ortalamalarıyla sureklı dikkatimizi çeken en sonunda fb-ülkere transfer olmasıyla gün yüzüyle izleyebildiğimiz genç yetenek, yeni nba yolcumuz. biraz daha kuvvet kazanması ve oyun açısından pişmesiyle birlikte zor durdurulur bir adam olacagı belli. ziyan edilmez inşallah olmadık adamların elinde...
 • 20 aralik 2007 fenerbahce ulker fc barcelona macinin ikinci yarisinda canavara donu$en bir ufak dr. jekyll. fener maci kaybetti ama inanilmaz iyi sicrayan gencecik bir uzun kazandi.
 • 07-08 sezonu başında alpella'da çarpıcı bir performans sergiledi. ribaund ve blok ortalamalarında ilk üçteydi. ribaund alması gerekiyorsa ribaund alıyor, blok yapması gerekiyorsa blok yapıyor. böyle bir oyuncuda olması gereken blok tehtidinden çok daha fazlası mevcut onda. gerçi bu yeteneğinden ötürü neredeyse rakibin her hücumunda blok kovalıyor ancak bu sezgiyle de alakalı bir durum olduğu için şuanda gayet iyi durumda. gereksiz sıçrayışlarını zaman içinde en aza indirecektir. bunu bir kenara bırakırsak en büyük problemi serbest atışlarda. %50 ile atıyor. bundan ötürü rakipler de ona gayet rahat faul yapabiliyor. eksiklikleri bile kısa süre içerisinde hallolabilecekmiş gibi görünen, taraftarı heyecanlandıran, yaşına göre oyundaki acemilik oranı gayet düşük harikulade bir uzun...