şükela:  tümü | bugün
 • emin olcay'in canlandirdigi kurtlar vadisi karakteri. ali candan'i (bkz: polat alemdar) buyuten cami hocasidir. ebru sanati ile ugrasir, cok guzel ney calar, kissadan hisseleri saglamdir.
 • ali candan'ın babası olan müezzin kişi. o kadar dolu, o kadar kültürlü bir adamdır ki eski bölümlerin bazılarında aslan akbey bilgi toplamak için sık sık kendisini ziyaret eder. sadece o değil, polat alemdar, elif eylül, deli hikmet, seyfo dayı huzur bulmak, feyz almak, kafayı dağıtmak için emin babaya sık sık uğrarlar. son derece bilge ve hatiplik yeteneği gelişmiş bir tatlı ihtiyardır o.
 • kurtlar vadisi dizisinde kozmik imam karakterini canlandırır , kristal çocuk insanı , devamlı güç içimizde saklı ; yok bırak eğer giderse hiç senin olmamıştır , dönerse hep senindir mesajları veren dizinin olumlu karakteri yeni sezonda ölecekler arasında gibi , ebru sanatından verdiği eserlerin kıymeti ölümünden sonra anlaşılacağına inanıyoruz.
 • arkadaşımın, kendisi hakkında yaptığı yorum ile yarıldığım şahıs:

  - yahu bu ömer baba çok da mübarek bi adam değil beaa!
  - hocam, nereden çıkardın?
  - baksana, kalp gözü açık değil!
  - nası yani?
  - aga kalp gözü açık olsa polat'ın ali olduğunu anlardı, çaktırmazdı; ama bu, varsa yoksa bi fırsatını bulup hikmetli laflar etme derdinde...
 • hikmetli sözler veritabanı gibi adam.. ya bi de öylesine laf et, karışsın cümle, ağzından küfür kaçsın, sinirlen, ne biliyim ebru yaparken boyayı yere damlat.. yok arkadaş, bu adam güzel sözler antolojisi gibi, otomatiğe bağlamış , diziyi izlerken bunun sahne gelince mute a basıp , gözlerimi kapatıyom o derece yani..
 • kurtlar vadisini izlediğim tüm süre boyunca, nereden bitiverdiğini düşündüğüm karakter. yani bu karakter edebiyatımızda hangi tiplemenin takipçisidir? genelde akıl fikir veren tasavvufçu karakterler damda, sokakta yaşar, berduş olur, şarap içer. ama ömer baba esnaf. ahilik?
 • bazen yaran adam. bir ebru çalışmasından sonra:
  ömer baba: bu sefer, gerçekle hayal arasındaki zıtlığın ve çekim gücünün sırrına yaklaşmayı denedim. mecazi olanla hakiki olanın arasında ki ilişkiyi yakalamaya çalıştım.
 • bak evladım, çobanın biri ormanda koyunları otlatıyormuş, derken bir deli gelmiş ve ona "ebelek gübelek" demiş vb şekillerde geyiklere malzeme olan kozmik kurtlar vadisi karakteri.neymiş gerçeklikle zıtlık arasındaki çekim gücünün sırrıymış hassiktirsin.
 • zamana oynayip bolumu bitirmek istediklerinde beliriveren kv karakteri. hayir birsey de diyemiyorum cok ulvi bir zaat, carpilir gideriz diye korkuyorum.
hesabın var mı? giriş yap