şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 20 yasindaki bir polis memuru tarafindan yanlislikla(!) kafasindan vurulup oldurulen genc.

  "esenyurt’ta hırsızlık şüphesiyle gözaltına aldığı lise öğrencisi ömer barış topkara’yı(16) elleri kelepçeli iken başından tabanca ile vuran 20 yaşındaki polis memuru h.d.s. mahkemedeki ifadesinde “şüpheli çocuğu yakalayıp sırtına vurduğum an elim tetikte değildi. silah kendiliğinden ateş aldı. mesleki tecrübemin fazla olmaması ve yaşadığım panik ve korkunun etkisiyle durum bu aşamaya gelmiştir” dedi."

  haber

  edit:
  (bkz: 16 yaşındaki genci vuran 20 yaşındaki polis)
 • polis tarafın öldürülen gencecik fidan.
  (bkz: berkin elvan)
  (bkz: ethem sarısülük)
  (bkz: mehmet ayvalıtaş)
  (bkz: abdullah cömert)
  (bkz: ali ismail korkmaz)
  (bkz: hasan ferit gedik)
  (bkz: medeni yıldırım)
  (bkz: ahmet atakan)
 • kafasına silah kabzası ile vurarak öldürmeye teşebbüs eden polisin silahı yanlışlıkla ateş almış ve kafasından vurularak ölmüştür.

  bir de ana akım medya'da yazan "polisin silahından çıkan kurşunla vurulan ömer" klişesi var ki off offf. kilis'e düşen roket gibi. mermi durup duruken silahtan çıkıvermiş, şanssızlık ya gidip çocuğu öldürüvermiş. ha silahın emniyeti de yerçekimi etkisi ile düşüvermiş.

  (bkz: acab)
 • ömer barış topkara, 16 şubat 2017'de, istanbul'da bir alışveriş merkezindeki mağazaya girer.
  çıkışta alarm sinyali çalar ve hırsızlık şüphesiyle yakalanır. mağaza görevlileri polis çağırır alışveriş merkezine. gözaltına alınan iki arkadaş karakola, oradan da sağlık kontrolü için hastaneye götürülür.
  elleri birbirine kelepçeli iki kafadar kaçmaya başlar. çok geçmeden dururlar ve arkalarından gelen polis silahının kabzasıyla ömer barış'ın kafasına vurur. silah ateş alır ve ömer barış hayatını kaybeder...
  adalet arayan yüreği yaralı baba konuşur: "durmuşlar. duran çocuğa silahla gidiyorsun. o silahı niye çektin? emniyetin niye açık? o darbeyi niye yapıyorsun kafasına doğru? akıl mantık alacak şey değil, direkt kafaya vuruyor, patlamasa bile darbesinden ölebilir. çocuğumuzu öfkeden dolayı kaybettik, toprağa verdik."
  ömer barış, ayazağa spor kulübü'nün umut vaat eden, "penaltı canavarı" olarak bilinen kalecisidir. on altı yaşında bir çocuktur.
  o gün mağazanın çıkışında alarm sinyalinin çalmasına neden olan da bir çift kaleci eldivenidir!

  sunay akın, kalede bir başına