şükela:  tümü | bugün
  • yargıtay 1. ceza dairesi'nde 6,5 yıl, yaklaşık 2,5 yıl da istanbul adliyesi'nin beşiktaş'ta bulunan özel yetkili ağır ceza mahkemelerinde üye hakim olarak görev yapmıştır. en son 13. ağır ceza mahkemesi'nin ikinci heyetinde üye olarak görev yaparken, hsyk'nın oybirliğiyle aldığı karar sonucunda istanbul 10. ağır ceza mahkemesi başkanlığına atandı.

balyoz darbe planı davası'na bakan mahkemenin özel yetkili hakimidir.
  • hüseyin edemir'in örgüt üyeliği suçlaması ile yargılandığı (davanın ergenekon'la ilgisi yok bildiğim kadarıyla) davada, "savcının beraat istemesine rağmen" tutuklu yargılamanın devamına karar vermiştir.
  • (bkz: ali elverdi)
  • bir hakim. kendisi ''kimse bana baskı uygulayamaz'' dese de akp yandaşı olduğu bellidir. hukukçu olmadığım halde, bir insana işlemediği bir suç için 20 yıl hapis cezası verilmeyeceğini bilmekteyim. ama kendisi balyoz davasında 300 küsür askeri ceza bombardımanına tuttu. kendisi gelecekte, işlenmeyen suçlara hapis cezası veren türkiye'deki ender hakimlerden biri olarak, ayrıca vicdan yoksunu olarak anımsanacaktır.

http://www.yurtgazetesi.com.tr/…konustu-h19572.html
  • “babalık ve kocalık haklarından men” kararıyla ilgili olarak,
    “bu yasada olan bir şey. biz yazmasak bile bu infaz savcılığı’nca uygulanacaktı. zaten yeni medeni kanuna göre kocalık hakkının mahrumiyetinin uygulanma koşulları yok. bu tür kararlarda bu madde zaten yazılıyor” diyor.
    ne diyor, bir açıklayan çıkar herhalde...
  • zamane hakimidir. vicdanı rahat, bağımsız ve adildir. merakla beklenen balyoz davasına ilişkin gerekçeli kararı "inşallah 2 ay içerisinde bitireceğini" iletmiştir.
    aha
  • nöbetçi olduğu zamanlarda adaletin terazisi bozulur tetiği çalışır hakim kılıklı. tarihin kirli sayfalarında yerini layığıyla alacaktır. bu hakimse ben reddi hakim talep ediyorum, hatta reddi adalet bakanlığı o da olmadı reddi oksijenli solunum. darwin bile aynı kefeye koymasın bizi...
  • bu adam yargilanip ceza alirsa heybetli bir dana alip kesip yetim ve fakirlere dagitacagim.
  • halen yargilanmasini bekliyorum
  • cemaat üzerine kitap yazmış hanefi avcı 'nın kendisi hakkında yaptığı açıklamalar önemli olan balyoz hakimi.link