• çok başarılı olduğundan, 24bin twitter takipçisini bir günde satın alarak kazanmıştır. http://i.hizliresim.com/o3232a.png
  • 2009 girişimcilik ödülünü almak hariç, farklı bir başarı elde edememiştir. bu arada müsiad'ın 2010-2011-2012-2013 ödüllerini alanlar neredeler, bilen var mı?

en iyi yapabildiği şey, olmayanı satmaktır. bu konuda oldukça başarılıdır.

(bkz: enes olgun)

edit: kendisi sözlükte yazar olmuştur. gördüğüm kadarıyla da, hakkında yapılan tüm olumsuz yorumlar için mesaj atmaktadır.

edit2: nickbulamadimlaben nicki ile mesaj atmaktadır. iki alttaki entry'nin de sahibidir.
  • trollük bile olmayacak zekada bir yazı yazmış. yazık kimin yandaşıysa..

"asgari ücret 100 lira olsun" diye ortaya bir fikir artmış akp'den beslemeli bu star yazar/işadamı

yazıyı komple okudum. tamamen zaman kaybı. şöyle "hakikatten yahu, benim hiç aklıma gelmedi" uyanışı yok. aslında bir fikir de yok. neye dayanarak "asgari ücret 100 lira olsun ki insanlar kendini geliştirsin" diyor. yaw kardeşim senin sıçtıkça kıçını bezlemeye çalıştığın galaktik lider ve kadrosu, imam ve hatipliden başka bir şey yetiştirme gayretinde değil. senin galaktik liderin ve kadrosu her şehre üniversite açtığından eğitimde kalite yerlerde sürünmeye başladı, sanayi ara eleman bulamıyor. bunun suçu da mı asgari ücret. senin galaktik liderinin ve cahil cühela bakanın bulunduğu bakanlığı sivaslı akrabaları ile doldurmaktan başka, eğitim için bir şey yaptığı yok; var mı? eğitim sistemi 15 yılda kaç defa değişti. çok bi bok biliyormuş gibi "eğitim böyle olmaz" diye yıktıkları her sistemi mumla arar olduk. sen 15 yılda eğitimin anasını ve yedi sülalesini sik, sonra sorun insanların yüksek asgari ücret dolayısı ile kendini eğitmemesi olsun.

asgari ücret çok yüksek olduğu için insanlar kendini eğitmiyormuş. insanlar değil, ailelerin eğitsin diye vergileri ile finanse ettikleri hükümet eğitir insanı. aileler denetleyicidir, eğitmen değil.
  • trt okul kanalında gençler uçuyor adlı bir program yapan yeni nesil yandaş. vali mutlu'ya okuduğu şiir dışında gündemde kalamayan, egosu tavan, sözde girişimci şahıs.

edit: sağolsun mesaj atmış kendisini savunmak için ama söylediklerimi teyit etmiş oldu yine bu mesajıyla

edit2: götümüze girecek bir şey göremedim ancak gerçekleri söylemem birilerine fena girmiş anlaşılan.
  • şahsen tanıdığım birisi. ilk tanıştığımda sunuculuğunu çok amatörce ve sıkıcı bulmuştum (halen sunuculuk yapmaması gerektiği düşüncesindeyim) ama gençlerin destekçisi, abisi, yol göstericisidir diye (düşünerek) saygı duymuştum. davetlisi olarak gittiğim bir organizasyonda önemli şirketlerin üst düzey yöneticilerine (onları birbirleri arasında yağlayarak ballayarak tanıtıyorken) beni "bu da fasıfsız biri işte" şeklinde tanıştırmıştı (sonrasında bir vasfım olduğunu belirtmiştim). en son (bkz: mega holdings) ile alakalı arkadaşımın bir durumu üzerine mesaj gönderme gafletinde bulundum. mesajın içeriğinden ve sonrasında gelişen durumlardan bahsetmeyeceğim ama o konuşmadan sonra kibrin ne kadar şeytani bir şey olduğunu (bir kez daha) öğrenmiş oldum. böyle devam et canım ahir zamanda senin gibiler kazanıyor
  • birçok üniversitede konferanslara katılarak kendisinin ve diğer genç girişimcilerin başarı hikayelerini anlatan 26 yaşında şirketler sahibi ve ortağı genç insan. üniversite öğrencileriyle olan iletişimi gerçekten etkileyici. topluluğa hitap etme sanatına hakim olması ve karşısındakini ikna yeteneği hemen fark ediliyor. genç girişimcilere tavsiyeleri arasında kartvizit bastırma, blog oluşturma, twitter/friendfeed gibi paylaşım ağlarını aktif kullanma gibi şeyler var. halk bankası sınavı örneğiyle de yarmıştır ayrıca. (bkz: 21 kasım 2009 halk bankası işe alım sınavı)
  • http://www.star.com.tr/…mayan-adamlar-yazi-1378708/

yukarıdaki yazıda her yere üye olan adamları eleştiriyor. ya kendi biyografisinden kendisinin haberi yok ya da beyza'nın kadınları olmuş bir kişiliği diğerine laf çakıyor :)

http://omerekinci.com/kimdir
  • sosyal medya hesapları üzerinden insanlara mesaj atarak kendince ak parti uygulamalarını/politikalarını eleştirenleri tehdit etmeye çalışan şahıs.

ekleme: kendisi daha sonra hatasını kabul edip facebook'ta bir özür metni yayımlamış. "benim gibi düşünmeyenlerin görüşlerine saygılı olmayı ve her istediğime istediğimi söylememem gerektiğini öğrendim." ifadesi bile yeterli not etmek için.
  • sığ bir eleman. kendince, kendini pazarlamaya falan da çalışıyor ama beyhude.

son yazısını övme şekli;

"yepyeni yazım... taze taze...

üniversiteye yeni başlayacak olan tanıdıklarınızı bu yazıya yorum olarak etiketleyin."

edit: sevgili ömer, gördüm ki facebook'ta uzuun bir post döşenmişsin hakkımda.

bu entry'yi yazma nedenim, hakkındaki düşüncelerimi açıkça yazmama müsaade etmeyecek bir samimiyet ve kardeşlik hukuku içinde olmamızdan başka bir şey değildir.

kimliğimi öğrenecek olsan, bugüne dek sana yaptığım sayısız iyilik nedeniyle utanıp o havalı postu silersin. ben böyle bir şey istemediğim için, dahası arkadaşlığımız zarar görsün istemediğim için entry yazarak düşüncelerimi ifade ettim.

sana tavsiyem, daha soğukkanlı ve anlayışlı olmaya çalışman. ayrıca yazılarında daha mütevazi bir üslup takınıp gramer kurallarına da bundan sonra daha bir dikkat et.

edit2: değerli ömer, kdv iadesi nakden olmuyor demişsin son yazında, yanlış demişsin. lütfen, alttaki linki açıp bir göz at.

http://www.gib.gov.tr/…kdv_teb_taslak_iii_b_1_1.htm
  • (bkz: #32384176)
hesabın var mı? giriş yap