şükela:  tümü | bugün
  • onumuzdeki be$ yil icin galatasarayla sozle$me imzalayan futbolcu.

03-05/1977 kassel dogumlu olan omer erdogan, 2002-2003 sezonunda diyarbakirspor forması giyiyordu.

26 ya$indaki omer, daha once de erzurumspor forması giymi$ti.
  • (bkz: murat erdogan)
  • fenerbahçe maçında, koşup yatağa atlar gibin öne doğru uzanarak kafayla gol atan oyuncu... galatasaray çapında milli olmuştur...
  • lisedeyken beni hic de sevmemis teknik cizim hocam...
  • şu aralar malatyaspor forması giymekte.
  • malatyaspor forveti uyurken ligin son haftalarında attığı gollerle takımı hayat veren ancak son hafta gaziantep deplasmanında kornerden gelen topu istem dışı kendi kalesine gönderen stoper. süper lig'de orta sıralara oynayan kulüplerin favori stoperi olmaya adaydır gelecek sezon için..
  • 2003-2004 sezonunu başında galatasaray a transfer olmuştur. ligin 2. haftası antep'te oynanan gaziantepspor maçında büyük kaptan kırmızı kart görünce, 3. haftadaki bursaspor maçında ilk 11'de sahaya çıkmıştır. hagi yönetimindeki bursaspor'a karşı oynanan maç öncesi, büyük kaptan cezalı olmasına rağmen bursa'ya gelmiş ve yerine oynayacak ömer erdoğan'ı motive etmiştir. ömer o sezonun ilk yarısında bu maç dışında pek de şans bulamamıştır.

frank de boer golf oynamaya gidince ve büyük kaptanda hakan ünsal, elvir baliç ve arif erdem ile fatih terim in operasyonu kapsamında kadro dışı kalınca 2003-2004 sezonunun ikinci yarısında ömer erdoğan galatasaray savunmasının banko adamlarından biri olmuştur. 4'lü defansta göbeke orhan ak ile birlikte görev almıştır. sadece kadıköy'de oynanan ve 2-1 kaybettiğimiz fenerbahçe derbisinde 3'lü defansta (aslında kanatları da defansa katarsak 5'li) orhan ak a ilaveten ovidiu petre ile de oynamıştır.

ömer erdoğan söz konusu fenerbahçe derbisinde volkan arslan ın serbest atışında petre nin arka direğe aşırttığı topa can siparhane uçmuş ve gerçek galatasaraylı olmuştur. onun dışında ömer erdoğan ın galatasaray formasıyla attığını hatırladığım başka golü elazığspor a karşıdır. elazığ maçı ligin son haftasında oynanmıştı, seyircisizdi ve ben fransa'daydım. babamı maç noldu diye aradım, ardından da "bursaspor küme düştü mü" dedim :)

ulan ömer gece gece bana ne alaka entry yazdırdın... garip bir futbolcuydu. galatasaray'a geldiğinde "ben zaten galatasaraylıydım. tuttuğum takıma geldim" gibisinden röportajlarına denk gelmiş ve kendisine sempati ile bakmıştım. amma ve lakin ömer erdoğan ın galatasaray kariyeri silikti. belki tribünde sorsan çoğu kimse ömer in galatasaray da oyandığını bile hatırlamaz. ama ben hatırlarım. elbette galatasaray a çok önemli şeyler veremedi ama ben bu adamın galatasaray kariyerini ya da galatasaray'a katkısını bir almaguer ya da sarr la falan da asla bir tutmam. iyi kötü elinden geleni yapmaya çalıştı...

bende bıraktığı tek olumsuz izlenime gelirsek... lig tv kendisi malatyaspor da oynarken ömer erdoğan ın evini gezmiş, eşi ile sohbet etmişti. eşi de "ömer beşiktaşlıdır" gibisinden şeyler gevelemişti. o zaman kızmıştım "ne diye doğuştan cimbomluyum edebiyatı yaptın" diye...

son olarak malatya'daki evinin salonunda fenerbahçe'ye attığı golün karesi vardı. arkadaş şu adama bile bu kadar uzun bir entry yazdım ya kesin bende bir problem var. eğer olur da siz hepsini okuyabildiyseniz, o zaman sizde problam var :)
  • malatyaspor forması giyerken ligin son macında ( gaziantepspor macı ) kendi kalesine gol atıp malatya'nın küme dü$mesine sebep olmu$tu.
  • bugün* vatan gazetesinde çıkan bir habere göre werder bremen'in transfer etmek istediği futbolcu.

yine habere göre ömer "kulübümde* mutluyum" deyip teklifi reddetmiştir.
  • 2003-2004 sezonunun ikinci yarısında orhan ak ile birlikte galatasaray'ın ilk onbir başlayan iki stoperinden biri olmuştur.