şükela:  tümü | bugün
  • alex de souza gibi bir efsanesi sezon başında gönderildikten sonra uefa'da yarı final oynayan bir takım için kaybedilmiş bir şey yoktur ama 17 yaşında o fizikle fenerbahçe'nin on numara pozisyonunda as oyuncu olmayı bekleyen bir çocuğun ise öğreneceği çok şey vardır.
  • fenerbahçe'den ayrılmayı seçmiş genç yetenek.

kendisi hakkında yapılan en iyi yorum ise şu kesinlikle. (bkz: #114271209)
  • emre belözoğlu bu arkadaşa takımda kalmayacak diye isyan etmiş. eee sen de o çocuğun yaşındayken aynısını yapmadın mı diye sorarlar adama.
  • altyapısından yetişip de türk futboluna bir tane topçu kazandıramamış camiadan ayrılmak istemesi doğal. kendisini en kısa zamanda fb camiasından kurtarması gerek. kurtulursa bir şansı olabilir. (bkz: merih demiral)
  • bu çocuktan futbolcu olursa, bir daha hayatım boyunca futbolu takip etmeyeceğim. o kadar net konuşuyorum. ortalama bir futbolcu bile olamayacak. recep niyaz'ın aynısı. halı saha topçusu.
  • bu çocuğun "olmasını" istemiyorum. umarım gelecekte, tercihlerinle alakalı tuncay şanlıdan daha fazla pişmanlık yaşarsın, kahrolursun.
  • schalke'ye gittiği yönünde haberler var.

kendisi yetenekli mi? evet hem de çok yetenekli.

fakat kendisinden çok uzun zamandır büyük beklenti olduğu ve yoğun ilgi gösterildiği için net olarak bir şey ispatlamadan ben oldum ama şans bulamıyorum havalarına girdi.

evet, a takım düzeyinde çok az forma şansı buldu ama bulduğu o kısa zamanlarda da kimseye bir şey göstermedi. mesela yine altyapıdan gelen serhat ve eyüp oynadıkları çok kısa sürelerde bir şeyler ortaya koyup ufak da olsa bir şeyler gösterebildiler.

ama ömer'in sahada olduğu her saniye soğukluk ve tripten başka hiçbir şey göremedik. çocukta öyle bir hava var ki, sanki görev aldığı 20 dakikada 2 gol 2 asist yapmış da kulübeye çekilmiş gibi.

ne yazık ki bazı insanlarla olmayınca olmuyor. inşallah başarılı olur ve türk futbolunu yurt dışında en büyük kulüplerde temsil eder ve milli takıma katkıda bulunur.

fakat bilmesi gereken bir şey var, gittiği hiçbir kulüpte bundan çok daha farklı bir atmosferle karşılaşmayacak. daha çok istemeli, fiziğini çok geliştirmeli, ben oldum dememeli ve insanlara karşı daha sıcak olmalı.

fenerbahçe ile uyuşamadı. bir de kulübün en zor döneminlerinden birine denk geldi. bu takım kadro ve hoca anlamında bir düzen oturtmuş olsa en azından bir şampiyonluk almış olsa her şey farklı olabilirdi. bir de bunların üzerine salgın girip futbol ortamı tamamen değişince işler yolunda gitmedi.

ne diyelim, kariyerinde bol şans. allah yolunu ve bahtını açık etsin.
  • ileride önemli yerlere gelmek istiyorsa fiziğini ciddi manada geliştirmesi lazım.birde süre aldığı zaman içinde insiyatif almıyordu(belki takımdaki adam tayfadan dolayı) o özelliğini de geliştirmesi lazım.dortmunda bakıyorum 17 yasındaki adam çatır çutur oynuyor insiyatif alıyor falan.psikolojik olarak da desteklenmeli ayrıca.hatta futbolla alakası olmayan asker kökenli bir insan tarafından psikolojik olarak desteklenirse daha iyi olur bence.
  • o fiziğini geliştirmeden hiçbir yerde hiçbirşey olamaz.
    yetenek yetmiyor maalesef,gelip biri biniyor tepene.
    güçlü olman lazım.
    umarız gittiği yerde fizikman geliştirirlerde, birşeyler yapabilir.
    ama yetiştiği yere bu kadar çabuk sırtını dönerek ayıp etmiştir.
  • kendisi komşum olur, geçen haftalarda ali başkan, emre ve acun kendisini evinde ziyaret etti demek ki ikna edememişler.

empati kurunca bir fenerli olarak yanlış yaptığını söyleyemem.

yolu açık olsun