şükela:  tümü | bugün
 • an itibariyle kanaltürk'te yayınlanan ceviz kabuğu isimli programa telefonla katılıp tuncay özkan'ı günahkar olarak nitelendiren şahıs.

  mazlumder genel başkanı(imiş).
 • "sessiz kalmamak gerek" imza kampanyasına "terörist isimleri"nin habervaktim tarafından eklendiğini tespit ettiği için köşe yazarlığı yaptığı milat gazetesi tarafından işten çıkarılan gazeteci.

  haberi şurada
 • cengiz çandar bugünkü köşe yazısında bahsetmiş.

  http://www.radikal.com.tr/…asagi_kosar_adim-1182034
 • marksizm 2014'te "forum: yetti artık! devlet, yolsuzluk, çeteler" konulu toplantının konuşmacısı.

  http://www.marksizm.biz/program/
 • "1915'de karşılıklı katliamlar oldu" ve "1915'de dindar müslümanlar bu zulme şiddetle karşı koymuştu, en başta şiddetle eleştiren de bediüzzaman said'i kürdi idi" gibi bir takım orta yolcu ve kendi cenahına laf ettirmeyen sapmaları olsa da ermeni soykırımına ilişkin müslüman cenahtan en aklı başında yazılardan birini yazmış t24'te. dahası şu anki kürt sorununun 100 yıl önce olduğu gibi bir soykırımla sonuçlanmaması üzerinden ermeni meselesini ele almış oldukça isabetli bir şekilde. şu aşağıdakileri özellikle vurguladım ama siz bütün yazıyı okuyun. http://t24.com.tr/…irimi-inkarla-nereye-varir,11707

  "tehcir edilen ermeniler hem canlarını kaybettiler hem de mallarını. arkalarından cumhuriyet elitleri tarafından yağmalanan, ulufe olarak dağıtılan mallarla bugüne bile uzanan zengin sülalelerin ulaşması vuku buldu. yüzyıl geçti, fakat tehcirle zulmen yerinden edilen, can ve mal güvenliği ihlal edilenlerin ne canının ne de emval'i metrükesinin hesabı soruldu."

  "yüzbinlerce sivil ermeni'yi kadın, çocuk, yaşlı demeden yurtlarından bir gece yarısı çıkar, tehcir et, sür, kurda kuşa yem et, deyri zor çöllerinde telef et sonrada sıyrıl, "kötü avrupalılar" söylemiyle soykırım bedelinden kurtulmaya çalış, olmadı "başkaları da yapmıştı" ya sığın."

  "aslında ermeni meselesinin anlaşılmayacak bir tarafı yoktur. günümüzde şimdiki sorunlarımız ve çözüm yollarımız konusundaki tercihlerimiz cevabı herkese verecektir. sormak gerekir "pkk var diye kürt halkını tehcir mi ederdiniz, yoksa sorun nerede, nerede yanlış yapıldı, çözüm nerede demenin mi peşine düşerdiniz? birinciyi yapsaydınız 100 yıl sonra başka bir ırka yönelik soykırımı konuşacaktık, ama şimdi ağır, aksak, tekir tükür de olsa barışı konuşuyoruz. 1915'de büyük yanlış yapılmıştır, bunu kimse savunmasın."
 • memlekette vicdanını ve aklını birilerine ipotek etmeyen nadir islamcılardan birisi. bu özelliğinin bedelini toplumsal histerinin tavan yaptığı bugünlerde çalıştığı hastanedeki görevinden uzaklaştırılarak ödemiş. savaşın anlamsızlığına ve herkeste aynı acılara neden olduğuna vurgu yaptığı bir facebook paylaşımı gerekçe olarak gösterilmiş. http://odatv.com/…ebook-tasfiyesi-1410161200_m.html
 • erdoğan'ın danışmanlarından muhammed taha gergerlioğlu' nun kardeşidir. şuan cemaat davasından soruşturma altında olduğu haberi yapılmış.
 • bakın, dindar müslümanın vicdanlısına neler yapılıyor - baskın oran

  http://t24.com.tr/…cdanlisina-neler-yapiliyor,16144
 • gerçek olamayacak kadar vicdanlı, insaflı, hakkaniyetli normal bir insan.
  hayatta bir sürü şey öğrendiğimiz, gıpta ile takip ettiğimiz bir çok insanın sapıttığı, ölçüsünü ve gerçekliğini kaybettiği günlerde hak, hukuk, insaf, vicdan diyen ender insanlardan bir insan.
  sesini kısmadı, göz yummadı, yorganı başına çekip ortadan kaybolmadı.
  sesini yükseltti, azıcık vicdanı kalmış insanlara da empati yaptırmak istedi diye memuriyetten khk ile ihraç edilerek mağdur edildi.
  takip edebildiğim kadarıyla halen konuşuyor, yazıyor, sesini yükseltiyor.

  edit:
  her kesimden insanın her türlü insani talebine ya da adalet çağrısına kulak verdi.
  fetö-pkk sözcüsü diyenler diyeceğini desin.
  halis bayancuk (ebu hanzala) 12,5 yıl ceza aldığında onun da yargılandığı dosyasının karşılığında bu cezayı almaması gerektiğini twitter'dan yazdığını gözlerim gördü. hdp milletvekiliyken bunu yaptı evet.
  velhasılı türkiye standartlarına göre türkiyenin kabul edemeyeceği ölçüde bir insan hakları savunucusuydu.
  sonunda tutuklandı ve artık cezaevinde.
  o bundan dolayı birşey kaybetmez ama sesini duyurmak isteyen ve adaletsizlikten muzdarip insanların ulaştığı kavşağı kopardılar.
  bu kararda ve bu süreçte payı olanların da yarın başka bir konjonktürde başına hukuksuzluk gelse ben inanıyorum ki onların da temel haklarını savunur.
  geçmiş olsun. allah kurtarsın.

hesabın var mı? giriş yap